ספרות

"אני רוצה אישיות גדולה מאוד, בבקשה" – ראיון עם ונדי בירד

ראיון עם ונדי בירד, כוכבת סדרת הספרים של ונדי מדור ומינה מיי

מרץ 20, 2016  

ונדי בירד לא פראיירית. היא תמיד אומרת מה שהיא חושבת, ובשל כך היא גם תמיד מצחיקה ומסתבכת בלא מעט צרות. לכבוד הספר החדש שבו היא מופיעה, "ונדי בירד מנסה לגדל חיות", שכתבה ונדי מדור, ואיירה מינה מיי (בת 12 והבת של ונדי – הכותבת, לא הילדה…), ורואה אור בהוצאת "אנונימה" בתרגום של ניר רצ'קובסקי, החלטנו לשוחח עם ונדי (הילדה, לא האמא), בראיון חוצה יבשות.

עטיפות הספרים

עטיפות הספרים

הי ונדי, מה שלומך היום?

אני נלהבת ומרוגשת, ומצד שני – גם די לחוצה. אני מתלהבת להופיע במגזין שלכם, וזה גורם לבטן שלי לקרקר ולפרפר מהתרגשות. אבל האצבעות שלי הן כנראה הכי בלחץ, ואני מתאמצת מאוד לא לכסוס ציפורניים!

איך זה להיות כוכבת של סדרת ספרים? האם זה חלום שהתגשם?

זה מרגיש מדהים! בספר הראשון שלי, "וונדי בירד תחת של קרוקודיל", השקעתי את כל המאמצים והזמן שלי להפוך למפורסמת ולהופיע במגזינים, ממש כמו זה! אבל זה די השתבש… הפעם, זה לא ככה. זה דווקא מצליח. הנה אני, מדברת אתכם! ואני נמצאת בחנויות ספרים בכל העולם! זה כל כך חלומי עבורי, שלפעמים אני בטוחה שאני בעצם ישנה. אולי זה נכון?

דברים לא תמיד קורים באופן שאת מצפה שיקרו. איך את מרגישה כשאת לא מקבלת את מה שרצית?

הו, לא משנה לי אם לא קיבלתי את מה שרציתי כי סבא שלי אומר ש"כשדברים לא מסתדרים, זה בונה את האישיות". סבא שלי הוא איש מאוד-מאוד חכם. ואני רוצה אישיות גדולה מאוד, בבקשה.

איור: מינה מיי

איור: מינה מיי

מה דעתך על כך שילדות וילדים מישראל מכירים אותך, ואיך את חושבת שאת נשמעת בשפה אחרת?

אני חושבת שזה ממש מרגש! אחותי הגדולה, וודי, אומרת שעברית היא שפה ישנה מאוד. אז אני בטח בטח נשמעת די מבוגרת, לא?

איך את מסתדרת עם וונדי מדור, שכותבת את מה שקורה לך?

וונדי מור תמיד עוקבת אחריי ומסתובבת סביבי, וכותבת את מה שאני אומרת. והיא תמיד נושאת אתה מחברת, קצת כמו פנקס דוחות של שוטר. אבל אנחנו מצחיקות זו את זו הרבה.

את מכירה את בילבי, שכמוך, היא תמיד אומרת מה שהיא מאמינה בו? האם את מרגישה חלק מהחבורה שלה?

בילבי היא אחת מהגיבורות האהובות עליי ביותר בכל הזמנים. אני כל כך אשמח להיות בחבורה שלה! היא כל כך אמיצה ומצחיקה, ויש לה סוס במטבח. ב"וונדי בירד מנסה לגדל חיות" אני לא מנסה לגדל סוס. זה יהיה קשה מדי. אבל אני כן מגדלת יצורים אחרים שבאים לגור בבית שלי. ובשיער שלי…

מה מצחיק אותך?

אנשים שמדגדגים אותי. ודגים. אני לא יודעת למה דגים מצחיקים אותי כל כך, אבל זו ללא ספק עובדה מדעית.

מה את חושבת על אמא ובתה שעובדות יחד?

אני חושבת שזה הכיף הכי גדול בעולם!

איור: מינה מיי

איור: מינה מיי

מה הדבר הכי מעציב והדבר הכי משמח שקרו לך?

הדבר הכי מעציב היה כשאיבדתי את הכלבה הבלתי נראית שלי. אבל הדבר הכי משמח שקרה לי היה שמצאתי אותה. קוראים לה בטילדה בראון, והיא הכלבה הבלתי נראית הכי יפה ומשגעת בעולם.

מה את רוצה לומר לילדים ולילדות שקוראים את סיפורייך?

אני רוצה לומר שאני מאוד שמחה שאתם קוראים את הסיפורים שלי. זה אומר שאתם הופכים לחברים הכי טובים שלי. ואם אתם החברים הכי טובים שלי, אני יכולה לשתף אתכם ברעיונות הכי טובים שלי. כמו: 1. איך להיות קצת מפורסמת. 2. איך לגדל חיית מחמד. 3. איך לא לאבד את הכלבה הבלתי נראית שלכם.

 

"וונדי בירד מנסה לגדל חיות" – מאת: וונדי מדור, איורים: מינה מיי. תרגום: ניר רצ'קובסקי, הוצאת אנונימה, 2016

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה


ידע אותי כאשר מפורסמות תגובות חדשות ברשימה זו.