4 ספרות

המלצה עצמאית

לכבוד שבוע הספר - ארבע המלצות מארבע חנויות ספרים עצמאיות

יוני 6, 2012  

לכבוד פתיחת שבוע הספר והחרפת מאבק הסופרים והמו"לים במדיניות המבצעים של רשתות 'סטימצקי' ו'צומת ספרים', ביקשנו להביע תמיכה בחנויות הספרים העצמאיות. צוותים של ארבע חנויות ברחבי הארץ המליצו על ספרי ילדים ונוער אהובים עליהם, שיש להם ערך ספרותי ורגשי רב. התמיכה בחנויות הספרים העצמאיות חשובה מאוד לדעתנו, שכן אנו עדים להיעלמותן ממש לנגד עינינו.

האם אתם מנויים שלנו?

התוכן בכתב-העת פתוח במלואו למנויים בלבד.

כתיבת תגובה

4 תגובות:

 1. מרנין ומשמח לקרוא המלצות של חנויות ספרים עצמאיות שכל-כך חשוב לתמוך בהן.
  מרנין ומשמח גם להיווכח שרוב הספרים המומלצים הינם מקוריים-תוצרת כחול-לבן (5 מתוך 7). אך זאת בהסתייגות מסוימת, שהרי כמעט כולם נכתבו ע"י כותבים ידועים או שעובדים (ליתר דיוק-עובדת) בהוצאה שהוציאה את הספר. היה יכול להיות עוד יותר משמח אילו הוצאות הספרים היו מאפשרות גם לכותבים ישראלים מוכשרים ובלתי מוכרים להוציא לאור את ספריהם, למרות הסיכון הכלכלי הכרוך בכך. מצב זה הינו נדיר מאוד וכמעט בלתי מציאותי היום.

 2. רוני הגיב:

  פלוני, איך שניים זה "כמעט כולם"? מי מלבד יגאל שוורץ ונגה אלבלך? ובעניין הזה צריך לציין שאנשים כותבים עובדים לעתים קרובות בהוצאות ספרים. יש פה היגיון מסוים.

  הרשימה הזו הצליחה לגלות לי כמה פנינים שמעולם לא שמעתי עליהן, זה לא קורה הרבה וזו תזכורת נהדרת ללמה צריך חנויות פרטיות.

  (את אחת התגליות תרגמה דודתי, ובכל זאת לא שמעתי על הספר. תודה לצוות חלום ילדות, אבוא לבקר עוד היום).

 3. לאה גולדברג היא לא ידועה?
  נכון, לאנשים כותבים שעובדים בהוצאות ספרים יותר קל להוציא ספרים בהוצאה בה הם עובדים, מאשר לכותבים מוכשרים לא פחות ואולי יותר, שאינם עובדים באותה הוצאה. רצוי לחפש גם את הצדק ולא רק את ההיגיון 'המסוים'.
  כדאי לערוך בדיקה ולראות כמה ספרים של כותבים אנונימיים ישראלים יצאו לאור השנה ע"י הוצאות הספרים, הן הגדולות והן הקטנות.
  יש להדגיש זאת שוב ולהתריע מפני התופעה המדאיגה: הוצאות הספרים 'הולכות על בטוח'- כמעט כול הספרים שהן מוציאות הינם מתורגמים או שנכתבו ע"י כותבים ידועים!

 4. יעל הגיב:

  המלצות מצויינות, חוץ מהסתייגות אחת שיש לי לגבי ״משהו פשוט מסובך״ שלא נהנתי מהקריאה שלו ואפילו יחסית לזאנר הנעורים ההתרשמות שלי שהוא שטוח ולא כתוב בצורה טובה במיוחד…

כתיבת תגובה