1 ספרות

מה נקרא בשנה הבאה

בתי ההוצאה לאור חושפים את הספר המומלץ שלהם לשנה הקרובה

ספטמבר 28, 2016  

שנה עברית חדשה בפתח, וכמיטב המסורת, אנו מספקים לכן ולכם הצצה לתכנית העבודה של בתי ההוצאה לאור בישראל. ביקשנו מעורכות ועורכים לבחור ספר מומלץ במיוחד שיראה אור במהלך השנה העברית הבאה, ולהוסיף מספר מלים על אודותיו. אתם/ן מוזמנים/ות להתרשם ולהגיב, ואנו ממליצים לפנות את מדפי הספריות כבר מעכשיו! (סדר הופעת הספרים הנו מקרי בהחלט.)

הוצאת הקיבוץ המאוחד: "האישה ששינתה את אמריקה" – מאת: תמר ורטה זהבי, איורים: סילביה כביב

הספר מביא לקורא הצעיר תיאור זורם ומרתק על אודות חייה של הסופרת הרייט ביצ'ר סטאו, אישה קטנה ולוחמת גדולה, שנלחמה באומץ לב נגד העבדוּת וכתבה את הספר "אוהל הדוד תום". הספר, שנדפס במיליוני עותקים באמריקה ובאירופה, הביא את זעקת העבדים השחורים ואת עוז רוחם של שוחרי החופש שעזרו לעבדים לברוח מהמעבידים האכזריים, ולהגיע לארצות בהן העבדות הייתה אסורה. השפעת הספר הייתה גדולה מאוד ותרמה רבות לשינוי שעברה אמריקה. את הספר איירה סילביה כביב.
סקיצה מתקדמת לאיור מתוך הספר: סילביה כביב

סקיצה מתקדמת לאיור מתוך הספר: סילביה כביב

בצמוד לספר על חיי הסופרת יראה אור הספר "אני הדוד תום" שנכתב גם הוא על ידי תמר ורטה זהבי, על פי הספר "אוהל הדוד תום". ספר שיזמין את הקוראים הצעירים להכיר את התקופה החשוכה שבה אנשים לבנים מכרו גברים, נשים וטף שחורים בשווקים, תוך התעלמות מוחלטת מהיותם בני אדם.

הוצאת הכורסא: "מתגלגלת" – טקסט ואיור: ויקטוריה ג'יימסון

הספר מספר על קיץ אחד בחייה של אסטריד, ועל תלאות התבגרותה. אסטריד תמיד עשתה הכול עם חברתה הטובה ניקול. אבל עכשיו אסטריד רוצה ללכת לקייטנת רולר דרבי וניקול מעדיפה קייטנת ריקוד. בכלל, בזמן האחרון ניקול מתעניינת מאוד בבנים ובבגדים, ואסטריד לא ממש בעניין. קייטנת הרולר דרבי מתגלה כמאתגרת בהרבה ממה שאסטריד ציפתה, ונדמה שזה עומד להיות קיץ של אכזבות. אך יש כמה התפתחויות שמצילות את המצב.
עטיפת המהדורה המקורית

עטיפת המהדורה המקורית

אני אקח את הסיכון שבלהיחשב שטחית ואומר שהספר הזה אהוב עלי קודם כל בגלל הצבעים הנפלאים שלו. גם העטיפה וגם הפנים פשוט מאירי עיניים בצבעים הנפלאים שלהם. שנית, זה סיפור התבגרות מאוד אותנטי, ואסטריד היא "אנטי גיבורה" מושלמת. כל כך קל להזדהות אתה. היא לא מצליחה להחליק על הסקטים, היא משקרת לאמא שלה, היא נקמנית כלפי החברה לשעבר. פשוט ילדה אמתית. אני חושבת שזה ספר בנות מצוין ואני מקווה שגם יתקבל כך.
הוצאת שוקן: "לוויתן הסערה בחורף" – טקסט ואיור: בנג'י דיוויס
בקיץ האחרון הציל תום לוויתן קטן שנסחף אל החוף. החורף הגיע, ותום מתגעגע לחברו. הוא ממתין ומתבונן, מתבונן וממתין – אבל האם נדרשת סערה נוספת כדי שיפגשו שוב? סיפור מדהים על אומץ וחברות, מאת מחבר "לוויתן הסערה".
עטיפת הספר

עטיפת הספר

הוצאת גרף: טרילוגיית "מפעילי הקללות" מאת הולי בלק

את טרילוגיית "מפעילי הקללות" כתבה הולי בלק (שאולי זכורה לכם כמחברת ספרי "ספיידרוויק"). הספר הראשון, "חתולה לבנה", רואה אור ממש בימים אלה, לקראת החגים, ואילו שני ספרי ההמשך, "כפפה אדומה" ו"לב שחור" (שניהם כבר מתורגמים ומצויים בעריכה), יראו אור בהפרשים קצרים זה מזה בהמשך השנה.

עטיפת הספר

עטיפת הספר

במרכז עלילת הסדרה עומד קאסל, נער מתבגר הגדל במשפחה יוצאת דופן: בני משפחתו מסוגלים במגע יד לשנות את רגשותיהם, זיכרונותיהם ואפילו מזלם של אנשים אחרים. לכן הם נקראים "מפעילי קללות". רק קאסל שונה מהם: הוא חסר את היכולות שיש לשאר בני משפחתו, ולכן גם היחיד שאינו נחשב לפושע, כי הפעלת קללות אינה חוקית, ובני המשפחה נמלטים מזרועות החוק. אלא שאירוע טראומתי אחד משנה את חייו של קאסל, משפיע על התבגרותו, וגורם לו לחשוד כי יתכן וחייו הם חלק קטן ממזימת ענק זדונית במיוחד. כדי לגלות את האמת עליו לחשוף את עברו שלו ואת זיכרונותיו הרדומים.

"מפעילי הקללות" היא סדרת ספרים הדנה באופן מתוחכם בהתבגרות, תחושת שונות, אהבה ראשונה וגילוי עצמי.

הוצאת כנפיים: "13 קומות על עץ" – מאת: אנדי גריפית, איורים: טרי דנטון

אנדי וטרי, בני דמותם של הסופר והמאייר שכתבו ואיירו את הספר הזה, גרים על עץ. ולא בבית עץ רגיל, אלא בית בן 13 קומות שיש בו כל מה שילדים – ומבוגרים שחושבים כמותם – יכולים לחלום עליו: בריכת שחייה, אולם קולנוע, וגם כמה דברים פחות שגרתיים כמו אקווריום שכרישים שוחים בו, מכונה היורה סוכריות מרשמלו הישר אל תוך הפה, ולהבדיל – מעבדת המצאות סודית.

איור של טרי דנטון מתוך הספר

איור של טרי דנטון מתוך הספר

החיים יכלו להיות מושלמים אלמלא המו"ל הנוגש בהם ודורש שיעמדו בדד ליין לספר הבא שלהם. הצרה היא שלא קל להתפנות ליצירה כשחתולים מעופפים באים לבקר, מפלצת ים המתחזה לבת-ים יוצאת מן הקופסה, ובננות ענקיות תוקפות אותם ובעקבותיהן מגיעה גורילה מן האי ודורשת לאכול. מזל שאנדי נזכר לבסוף מהיכן אפשר לשאוב חומרים ליצירה ספרותית.

הסדרה, שראתה אור באוסטרליה וזכתה להצלחה מסחררת ולביקורות נהדרות, מאוירת באיורי קומיקס מלאי פרטים, והיא מצחיקה עד בלי די. לבני 12-9.

הוצאת אריה ניר: "מצור וסערה" מאת לי ברדוגו (הספר השני בטרילוגיית "הגרישה")

האופל אינו מת לעולם.

אלינה ומאל נרדפים לאורך ים האמת על ידי הנשמות שאבדו בקפל הצל. הם חייבים ליצור לעצמם חיים חדשים בארץ לא מוכרת בזמן שאלינה תמתין בסתר להשלמת זהותה כזַמָּנית השמש. אך הזמן שנותר קצר, והיא אינה יכולה להמתין עד שתשיג את מלוא כוחותיה.

האופל עולה מקפל הצל עם כוח חדש ומפחיד, ותכניות מסוכנות שיבחנו את גבולות העולם האמתי, ואלינה חייבת לחזור לארץ שנטשה ולהילחם בכוחות המאיימים על רַבְקָה. אבל ככל שכוחה גדל, אלינה שוקעת יותר ויותר במשחקי האופל ובמאגיה אפלה. יהיה עליה לבחור בין ארצה, הכוח העצום הטמון בה ואהבתה למאל – לבין הסכנה לאבד הכול לסערה האיומה המתקרבת במהירות.

עטיפת המהדורה המקורית

עטיפת המהדורה המקורית

 

ידיעות ספרים: "הספר הבלתי נראה" – מאת: קרן אן זיידל, צילומים: אלינור מילצ'ן

"הסיפור הבלתי נראה מתרחש בעיר בלתי נראית שבה גרו ילדה בלתי נראית וילד בלתי נראה." כך מתחיל סיפור ילדים שלא דומה לאף סיפור ילדים שאני מכירה. לא במלים ובסיפור, ולא בוויזואליות שלו. קרן-אן היא מוזיקאית בינלאומית ממוצא ישראלי שחיה ועובדת בפריז. אלינור מילצ'ן היא צלמת שהציגה בתערוכות, בגלריות ובמוזיאונים בניו יורק, לוס אנג'לס, צרפת, שוויץ ותל-אביב. הן חברות ילדות שמנסות לשמור על קשר תוך כדי חיים אינטנסיביים סביב הגלובוס.

צילם של אלינור מילצ'ן מתוך הספר

צילום של אלינור מילצ'ן מתוך הספר

"הספר הבלתי נראה" הוא פרויקט משותף, ספר ילדים פיוטי ויפהפה שיראה אור בחורף הקרוב.

 

הוצאת קרן: "פינדוס עוזב את הבית" – טקסט ואיור: סוון נורדקוויסט

לאחר "עוגת יום ההולדת של פינדוס" מגיע ספר נוסף על אודות החתול פינדוס ומר פטרסון. לפטרסון נמאס שפינדוס מקפץ על המיטה בארבע לפנות בוקר מדי יום ומעיר אותו. הוא מודיע לו שאם לא יפסיק ממנהגו ייאלץ למצוא לו מקום אחר לגור בו. פינדוס מחליט לעבור לצריף שבחצר, אבל שניהם חשים עצב ובדידות. האם יוכלו להגיע לפשרה ולחזור לגור יחד? סוון נורדקוויסט ממשיך להפליא באיוריו ובסיפוריו גם בספר הזה.

איור של סוון מתוך המהדורה האנגלית של הספר

איור של סוון נורדקוויסט מתוך המהדורה האנגלית של הספר

הוצאת מודן: "הסוד של מר פלפל" מאת ציון זכאי

מר פלפל הוא המורה להיסטוריה של אור ושל רועי. בגלל תקלה בניסוי כימי שעשה לפני מאות שנים, הוא אינו מזדקן. במשך דורות הצליח מר פלפל לשמור את הדבר בסוד, עד שאור ורועי גילו אותו. מאותו הרגע הוא מתחיל לספר להם סיפורים מדהימים ומצחיקים, כמו למשל המקרה של האביר הנרדם, ממלכת האורגנו והג'ובלים המסתוריים ועוד. בקיצור, ספר מצחיק עד דמעות.

הוצאת ספריית נח: "גלגוליו של מעיל" – מאת: קדיה מולודובסקי, איורים: בתיה קולטון

מעשיה מצחיקה על מעיל אחד שעובר מילד לילד במשפחתו של חייט עני. משנה לשנה הולך המעיל ומתרפט. בסופו של דבר הוא נופל לידיו של פרץ, בן הזקונים הפרוע וידידם הטוב של חתולי הרחוב, שזוכים לקבל את פיסות הבד האחרונות שנותרו מהמעיל.
הסיפור המחורז נכתב ביידיש בידי קדיה מולודובסקי בשנות השלושים של המאה שעברה וזכה לתרגום מופתי של נתן אלתרמן. כנהוג ב"ספריית נח", הקלאסיקה העברית הופכת לקומיקס עכשווי וצבעוני, מודפס באיכות משובחת שמחזקת את האהבה לספר כחפץ נחשק. המאיירת הפעם היא בתיה קולטון הנהדרת, שהשתוללה בציוריה ברוח הסיפור, והמציאה אינסוף תעלולים מצויירים ומצחיקים שמעוללים ילדי המשפחה זה לזה בעודם קורעים את המעיל, משחיתים את השרוולים ומאבדים את הכיסים.
איור של בתיה קולטון מתוך הספר

איור של בתיה קולטון מתוך הספר

הספר רואה אור בתמיכת "בית שלום עליכם" ובשיתוף הוצאת "הקיבוץ המאוחד".
הוצאת מטר: "המאפייה של הציפורים" – מאת: תמי בראון אלקלס, איורים: שירה קורח
המאפייה של אבא של יואב היא הלב של השכונה. סבתות קונות שם עוגיות לנכדים – אחת מהן אפילו מגיעה לשם באופן קבוע על וספה ורודה! אנשים בודדים באים לשתות קפה עם עוגה ומרגישים פחות בודדים כשמתוק להם בפה, וכשיש עוד אנשים סביבם. יואב מביא למאפייה את החברים שלו מהגן. הוא עוזר לאבא שאופה, ולאמא שמכינה ריבות. אבל יום אחד יואב שם לב שאבא עצוב ושאמא מודאגת.
איור של שירה קורח מתוך הספר

איור של שירה קורח מתוך הספר

למאפייה מגיעים פחות ופחות אנשים – כנראה כבר אין להם תקציב לעוגות. אבל רגע, מה קורה כאן? בעקבות רעיון גאוני של יואב, מתחילים להגיע אל המאפייה לקוחות חדשות – ומאוד-מאוד מעניינים… אפשר אפילו לומר שהם מעופפים!
סיפור מקסים על כך שתמיד יש תקווה, המוכיח שלפעמים מספיק להרים את העיניים ולהביט גבוה, אל העננים.
הוצאת טל-מאי: "בזמן שלא היית" מאת ענבל מלכה
"יש אנשים שאפשר לראות עליהם שהדבר הרע כבר קרה להם. מצד שני יש ילדים בבית ספר שמתנהגים כאילו לא סיפרו להם עליו או כאילו חיסנו אותם כשהם היו קטנים, ועכשיו הם יכולים להיות בטוחים שהדבר הרע לא יקרה להם. לפעמים מעניין אותי לדעת מה הם רואים כשהם מסתכלים עלי. אולי הם רואים את הילדה שאבא שלה מת. אני יודעת שיש ילדים שחושבים ככה ואני לא מתקנת אותם."

נילי מעבירה את ימיה בודדה בביתה אפילו שהיא לא באמת לבד. אבא שלה שם, אך אינו מסוגל לצאת מהמיטה. גם בבית הספר היא כבר לא מסתובבת עם החברות שלה. הכול נראה רחוק וריק ושקט. בעוד היא שקועה בניסיונות להתמודד עם המציאות שנכפתה עליה, נער בשם רון נכנס במפתיע לחייה ומשנה הכול.

front-inbal-new

בסגנון המזכיר את הכתיבה של שרון קריץ', מבטאת ענבל מלכה את תהפוכות הנפש של נערה מיוחדת במינה. סיפור שנע בעדינות בין כאב לאושר.

"בזמן שלא היית" הוא רומן הנעורים השני בסדרת "פרא" לספרות מקור עכשווית, המביאה קולות חדשים ולא שגרתיים.

הוצאת ספריית פועלים: "גברת עוד" – מאת: טל ניצן, איורים: אביאל בסיל

"גברת עוד" הוא סיפור על אישה שתאוותה לקניות אינה יודעת גבול. היא קונה וקונה עד ש"לא נשאר לה לגברת מקום לעמוד / לא לשכב, לא לשבת, צפוף לה מאוד./ דברים מסביבה ודברים מעליה –/ עוד מעט וביתה הקטן יתפקע". הסיפור כתוב בשצף קצף מענג של חרוז ומשקל, כאילו נדבק בבולמוס של גיבורתו.

ילדים והורים בישראל, בהיותם חלק מהתרבות הצרכנית של העולם המערבי, ייהנו לעקוב אחר חגיגת הקניות הגרוטסקית שמקצינה מעמוד לעמוד – במלל ובאיור. ברור שמשהו עומד לקרוס כאן, אבל מתי ואיך? ומה המוצא מכל זה? טל ניצן, סופרת ומתרגמת מוערכת, מחלצת את הגיבורה שלה מה"דרך ללא מוצא" שאליה נקלעה ומאפשרת לה להשתנות. איוריו של אביאל בסיל מעניקים לטקסט המשובח ביטוי חזותי צבעוני, חי, עשיר בפרטים ומלא הומור.

איור של אביאל בסיל מתוך הספר

איור של אביאל בסיל מתוך הספר

 

הוצאת פעמון: "לילות קסומים" – מאת: יחיעם פדן, איורים: יונת קציר

הנסיכה זהור סין נחטפה בינקותה והתגלתה רק אחרי מות אביה הסולטן, בהיותה בת שש-עשרה. עד מהרה חוזרים חייה בארמון לשגרה, ואז בא אל חדריה הצעיר הזר. במבוכתה היא שואלת מה יעשו, והזר מתחיל לספר לה מעשיות מרתקות, עוצרות נשימה, שבכל אחת מהן גיבורות – ולא גיבורים, נערות מופלאות הגוברות על צבא טרולים, על ענקים ועל מכשפים מרושעים. כל אחת מהמעשיות נובעת מן הסיפור שקדם לה וקשורה לאגדה שאחריה. ניכרת בסיפורים השפעתם של אוספי אגדות מהמזרח ומן המערב, ובכל זאת הם שונים ומיוחדים.

איור של יונת קציר מתוך הספר

איור של יונת קציר מתוך הספר

בכל אחד מן הלילות הקסומים קוטע הזר את הסיפור בשיא המתח – ומחדש אותו למחרת, ומלילה קסום למשנהו הולך וצומח בנפשה של הנסיכה רגש שלא ידעה כמותו מעולם. לִבנו יוצא אל הנערות החטופות, אל רועת האווזים ואל הנער בר המזל, ויותר מכול מקננת בנו השאלה איך תסכל זהור סין את הסכנה האורבת לזר שכבש את לבה. האם תוכל להיעזר בצניפונת ובעז שלה, בחליף ובג'ינים, באמו של חסן ואולי במוכר התבלינים בשוק, בתנינים ובדרקונים?

הוצאת כנרת זמורה ביתן: "הממלכה הקטנטנה" – מאת: אתגר קרת, איורים: תמי בצלאלי

הממלכה הקטנטנה היתה באמת קטנה, יש אומרים שהיתה הממלכה הקטנה ביותר בעולם. ובה גרו מלך טוב-לב, יועץ חכם ושני נתינים שעבדו יחדיו בשדות התות. אבל מה יקרה כשאחד הנתינים יחצה את הגבול וישאיר את חברו מאחור? מה יקרה כשהכמיהה לחברות תערער את מאזן הכוחות בממלכה הקטנטנה?

סיפור אגדי של אתגר קרת על בדידותם של שליטים ונתינים, ועל האושר שחברות בין שווים מעניקה לבני האדם.

רישום של תמי בצלאלי לאחד האיורים בספר

רישום של תמי בצלאלי לאחד האיורים בספר

הוצאת אוקיינוס: "7 דקות אחרי חצות" – מאת: פטריק נס, איורים: ג'ים קיי

זהו כנראה הספר הנפלא והמרגש ביותר שתקראו השנה. אם בסוף הקריאה פניכם לא יהיו שטופי דמעות, כדאי שתבדקו אם אתם אנושיים…

בשבע דקות אחרי חצות, קונור בן השלוש-עשרה מתעורר ורואה מפלצת מחוץ לחלון חדר השינה שלו. אך זוהי לא המפלצת שקונור ציפה לה – הוא ציפה למפלצת מחלומות הבעתה שלו, הסיוטים שהחלו לפקוד אותו כמעט מדי לילה מאז אמו החלה לקבל את הטיפולים. המפלצת שבאה לבקר היא שונה. היא קדומה ופראית, והיא רוצה משהו מקונור – משהו איום ומסוכן. היא רוצה את האמת.

איור של ג'ים קיי מתוך הספר

איור של ג'ים קיי מתוך הספר

פטריק נס, מחבר טרילוגיית "כאוס מהלך", טווה סיפור מרטיט לב על אובדן ועל התבגרות – סיפור שיהדהד בלבכם זמן רב לאחר שתסיימו לקרוא אותו. הספר זכה באינספור פרסים וביקורות משבחות, וסרט המבוסס עליו ייצא לאקרנים לקראת חנוכה.

הוצאת עוץ: "עץ השקרים" מאת פרנסס הרדינג

ספרה של פרנסס הרדינג, שיתורגם לעברית על ידי יעל אכמון, זכה בין השאר בפרס "קוסטה" לספר הטוב של השנה. לראשונה מזה חמש-עשרה שנה מוענק הפרס היוקרתי הזה לספר נוער. זה מעיד על הכוח שספרות נוער צוברת גם בקרב קוראים מבוגרים. מדובר בספר נפלא, תעלומה גותית ויקטוריאנית בתוספת חקר מאובנים, אבק שריפה, צילום ופמיניזם.

עטיפת המהדורה המקורית

עטיפת המהדורה המקורית

"עץ השקרים" מסופר מנקודת המבט של נערה ויקטוריאנית בת ארבע-עשרה, המשתוקקת לעסוק במחקר כמו אביה המדען, אך זוכה ליחס מזלזל ולדיכוי בשל מינה. שופטי הפרס מעידים עליו שהוא מותח ורב-רבדים. "זהו ספר חשוב," אמר השופט ג'יימס היינג', "לא רק בשל הנרטיב המעולה ואפיון הדמויות המעולה, אלא כי האמירה המרכזית היא שקיימות אופציות עבור נערה אינטליגנטית המתקשה להשתלב בתקופה בה היא חיה."

הוצאת רימונים: "עץ המשאלות" – מאת: ויליאם פוקנר, איורים: ענבל אבן

זהו ספרו היחיד של פוקנר שהוא אגדה המיועדת גם לילדים וגם למבוגרים, והוא נכתב לבתה בת השמונה של המאהבת שלו, כפרודיה פרועה על "אליס בארץ הפלאות". מדובר בפנטזיה קסומה שהופכת את הספר לספר על-גילי (או אל-גילי) דוגמת "הנסיך הקטן" או "אליס בארץ הפלאות", ולאוצר בלום לאוהבי ספרות בכלל, ולאוהבי פוקנר בפרט.

עטיפת הספר

עטיפת הספר

הוצאת אחוזת בית: "מבצע קהיר" – הספר השלישי בסדרת "שליחות חשאית" – מאת: דנה אלעזר-הלוי

הספר השלישי בסדרה המצליחה מציב בפני גיבורי הסדרה אתגרים חדשים ומסעירים. עם שובם מברלין, לאחר שהצילו את העולם מידיו של מנהיג ניאו-נאצי אכזרי, נועם, גיא ורועי כבר שמחים לחזור לשגרת יומם כתלמידי כיתה ט' בתיכון בתל אביב. אבל מהר מאוד מתברר שהמוסד זקוק להם. ולא סתם זקוק להם, אלא מתכנן לשלוח אותם – הפעם בשליחות רשמית – למשימה נועזת בקהיר, בירת מצרים.

שלושת הגיבורים מקבלים על עצמם את המשימה בכל הרצינות המצופה מלוחמים ותיקים כמותם. אבל אז נודע להם שחנן, המפקד שלהם במוסד, החליט לצרף למשימה את אופיר, הילד השנוא שליווה אותם ב"מבצע מנהטן" ושהם כבר חשבו שהצליחו להיפטר ממנו לתמיד. אופיר המרושע והמתוחכם מצליח לשבש את האיזון בין השלושה ולחבל בחברוּת ביניהם, וחמור מכך, מחבל במבצע עצמו.

shlihut

הוצאת עם עובד: "הגולם, האח השקט" – מאת: מרים פרסלר

פראג בסביבות 1600: סיפורה של חברות גדולה, שסופה מר, בין יאנקל ובין הגולם – אדם-מפלצת שנוצר מחימר.

יאנקל בן החמש-עשרה חי כעת בעיר הזוהר, פראג, אצל אחי סבו, רבי ליווא המהולל. חייו טובים ונעימים – רק הדייר שגר בעליית הגג מפחיד אותו: יוסף הוא גבאי בית הכנסת ומפלצת-אדם מעוותת וחסרת בינה. הוא גולם, אדם שנוצר מחימר באמצעות מלות קודש הלקוחות מן הקבלה כדי להגן על תושבי הגטו. אף על פי שיוסף אינו אדם, יאנקל נקשר אליו בקשר עמוק.

מרים פרסלר מספרת מחדש באופן יפה ומטריד את האגדה הידועה על הגולם. זהו רומן היסטורי רב קסם ומצמרר מאת מספרת דגולה, העוסק ביומרה אנושית ומתכתב עם עולם האגדות והמיתוסים של הדת היהודית. מגרמנית: יונתן ניראד.

עטיפת המהדורה המקורית

עטיפת המהדורה המקורית

הוצאת דני ספרים: "לנסוע בזמן עם אוגר" – מאת: רוס וֶולפורד

"אבא שלי מת פעמיים. פעם אחת כשהיה בן שלושים ותשע, ושוב ארבע שנים מאוחר יותר, כשהיה בן שתיים-עשרה. אבל רק הפעם השנייה היתה באשמתי…"

כך מתחיל הסיפור המדהים, המצחיק והמטורף הזה, החוצה זמנים ודורות. לכבוד יום הולדתו ה-12, אָל מקבל מאמו מתנה – אוגר, וגם מעטפה מסתורית סגורה ואישית שהשאיר עבורו אביו. במכתב מגלה לו אביו כי לפני מותו (הראשון) הוא בנה מכונת זמן, וזו נמצאת במרתף ביתם הישן. במכתב הוא מבקש מאל שישתמש במכונת הזמן על מנת למנוע את התאונה שגרמה למותו בטרם עת. אל יוצא למסע הרפתקאות מסוכנות אך משעשעות, ואף מרגשות לפרקים, בעקבות אביו המת.

עטיפת המהדורה המקורית

עטיפת המהדורה המקורית

רוס וולפורד הוא קול חדש ומבריק בספרות הילדים והנוער, וספרו הראשון, "לנסוע בזמן עם אוגר", יגרום לכם לבכות ולצחוק, ולייחל שגם לכם היתה מכונת זמן משלכם (ואוגר…)

הוצאת סטימצקי: "מתנה מיוחדת ליום ההולדת" – מאת: ספי כלפון, איורים: מיכל זינגר

"יש לי רעיון", אמר הינשוף הזקן והחכם, "אני מציע שכל חיה תתן לישי משהו מיחד שיש רק לה, או שתלמד אותו משהו שרק היא יודעת לעשות".

הנשר הציע ללמד את ישי לעוף, לתת לו במתנה את תחושת חסר המשקל; הגמל התנדב ללמד את ישי איך ממשיכים לחייך, גם כשהולכים במדבר ימים רבים ללא מים. ועוד הרבה מתנות מפלאות מחכות לכם בתוך הסיפור.

עטיפת הספר

עטיפת הספר

 

 

כתיבת תגובה

תגובה אחת:

  1. מאת דפנה חיימוביץ':

    מתוך רשימה זו של 21 ספרים חדשים, יש לציין ש13 מהם מתורגמים ורק 8 מקוריים. מתוכם 4 בלבד הם של כותבים בלתי מוכרים: ציון זכאי ('מודן'), תמי בראון אלקלס ('מטר'), ענבל מלכה ('טל-מאי'), ספי כלפון ('סטמצקי', כנראה במימון המחבר). כלומר שלוש הוצאות בלבד, ביניהן שתיים קטנות, גילו פתיחות והעזה להמר על כותבים לא ידועים. יישר כוח! הם אלו שמעוררים בי סקרנות ורצון לרכשם.

כתיבת תגובה


ידע אותי כאשר מפורסמות תגובות חדשות ברשימה זו.