1 פרויקטים מיוחדים

מצעד היצירות האיכותיות לילדים לשנת 2013 – תרומה לתרבות הילדים והנוער

עיטור "הפנקס" לתרומה לתרבות הילדים והנוער לשנת 2013

דצמבר 26, 2013  

תרומהעיטור "הפנקס" לתרומה לתרבות הילדים והנוער מוענק לפרויקטים פרטיים או מוסדיים המקדמים בפועלם האלטרנטיבי, המקורי והרציף את תחום ספרות הילדים והנוער, את השיח על אודותיה ואת החשיפה של אוכלוסיות שונות למגוון רחב של יצירות. תרומה משמעותית אינה מחייבת שנים רבות של עשייה, כמעין "מפעל חיים", אף על פי שעבור הזוכים בעיטורים, היוזמות הן אכן מפעל שכזה. מדובר ביוזמות ערכיות, המעשירות את הקהל ואת חובבי התחום, ומקדמות את ספרות הילדים והנוער.

הזוכה בעיטור השנה הוא הפרויקט "הספרייה הפנטסטית", שייסד, עורך ומתפעל נדב מילר-אלמוג.

 

באתר "הספרייה הפנטסטית" נכתב כי זהו "מגה-בלוג, אשר הוקם במטרה לרכז מידע, ביקורות וחדשות על יצירות פנטסיה, עבור כל מי שמחפש משהו קסום בימים נורמליים עד דיכאון. כמו כן, כיאה לספרייה, שואפת הספרייה הפנטסטית להיות אי של שקט בים של אינטרנט רוחש וגועש. לכן כל הידיעות בספרייה מוגשות בעברית ובצורה נוחה, בלי פרסומות לא קשורות או אדסנס מכוער, בלי חלונות קופצים ובלי באנרים קולניים – רק פנטסיה, ישר ולעניין."

היוזמה הפרטית של נדב מילר-אלמוג, עורך תוכן ומבקר ספרות, המכונה "ספרן הלילה", הפכה מפרויקט אישי שנולד מאהבה גדולה לספרות פנטסיה, לאחד האתרים המובילים, החשובים, המעניינים והרלוונטיים ביותר בתחום. מרבית היצירות הנידונות באתר – הספרותיות והקולנועיות כאחד – מיועדות לקוראים צעירים, בני ובנות נוער, ולקהלים שלובים (crossover); כלומר, לצעירים ובוגרים כאחד. באתר נמצא ביקורות סרטים וספרים, "טעימות" קריאה וקדימונים, חדשות מהעולם ומישראל הקשורות לתרבות סביב יצירות פנטסייה, תחרויות ואינפורמציה נרחבת לכל המתעניינים.

מתוך דף הבית של האתר

מתוך דף הבית של האתר

לצד העושר התוכני הרב, "הספרייה הפנטסטית" אכן מהווה בית חם לחובבי הז'אנר; היא מספקת מידע נגיש בעברית, תכנים איכותיים, רציניים ומעמיקים, והכול בניצוחו המקצועי והאלגנטי של נדב מילר-אלמוג. זוהי יוזמה אלטרנטיבית-פרטית שנעשית ללא שכר בצדה, ומוגשת חינם לקוראים והקוראות, מבלי לוותר על איכות, חוויית משתמש מוצלחת ועדכונים שוטפים ורציפים. מילר-אלמוג תורם רבות לשיח על אודות ספרות הילדים והנוער, וכמובן בדגש על ספרות הפנטסייה, שאינה זוכה להתייחסות נרחבת במקורות הממוסדים, על ידי הנגשת התכנים לקהל הרחב, עיסוק מעמיק המהווה נקודת מפתח לשיח מרתק על אודות היצירות, ושימוש נכון וחכם בפורמט של בלוג אינטרנטי על מנת לעודד ולקדם את התחום.

 

כתיבת תגובה

תגובה אחת:

  1. מאת מיכל פז-קלפ:

    רעיון מדהים לפרס ,וזוכה – הראוי שבראויים!
    מזל טוב, ספרן לילה אגדי.

כתיבת תגובה


ידע אותי כאשר מפורסמות תגובות חדשות ברשימה זו.