כללי

מצעד היצירות האיכותיות לילדים – שנת 2014 – תרומה לתרבות הילדים והנוער

ינואר 5, 2015  

והנה, עוד שנה אזרחית הגיעה לסיומה, וזה הזמן לעשות סדר בכל מה שקרה פה. כמיטב המסורת, מעניק "הפנקס" עיטורים ליצירות ספרותיות מצטיינות בטקסט, איור, עיצוב, תרגום, ועוד. את הזוכים בעיטורים בחרו כותבות ב"הפנקס" ונשות טקסט וצבע. על-ידי הענקת עיטורים אנו מבקשים להצביע על היצירות הספרותיות המעניינות, המיוחדות והמוצלחות שראו אור השנה, ולעודד את פרסומן של יצירות איכותיות לילדים.

תרומה

 

ירחון "עיניים" מקבוצת "הארץ"

עורכי "הפנקס"

 

 

 

 

כבר מעל עשרים שנה פוגש הירחון "עיניים" ילדים חדשים המסתקרנים מנושאיו, קוראים את כתבותיו ומתעשרים מהסיפורים והאיורים המוצגים בו. גם כיום, כשהעיתונות המודפסת מוטלת שוב ושוב בספק, מערכות תקשורת עומדות תחת איומי סגירה ואף נעלמות, ממשיך "עיניים" להעסיק כותבים ומאיירים ולא להתפשר על איכות גליונותיו המבריקים בניר כרומו חלק ומושך. מאיירים ותיקים לצד חדשים מוצאים בירחון מקום לבטא את סגנונם וייחודם ולנהל תוך כדי דיאלוג רציני עם המערכת.

עיניים סבא וסבתא
בכל גיליון נושאי מחפשת המערכת דרכים חדשות לאתגר את הפורמט ואת הקוראים לצד מסורות ארוכות של טורים וסיפורים. האחראי הראשי לכך הוא העורך תמיר ראונר, העומד בראש המגזין מאז הקמתו. יחד עמו, ישנה נבחרת של אנשים מוכשרים שלא מדברים לילדים "בגובה העיניים" אלא מדברים עם הילדים. ההרמוניה שנוצרת בין החוויה האסתטית והחוויה הערכית מהתכנים היא נדירה מאוד בישראל, ומדגימה כיצד ניתן לשמור על איכות גבוהה בכל המאפיינים, ועדיין להישאר רלוונטי ומשפיע בתוך התרבות לילדים ועולמם האינטלקטואלי והחברתי.

עיניים

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה


ידע אותי כאשר מפורסמות תגובות חדשות ברשימה זו.