16 איור

פרופיל אמן – דוד פולונסקי

ראיון מילולי וויזואלי על תהליך יצירתו של המאייר, השפעותיו וטכניקות עבודתו

אוקטובר 30, 2012  

"הפנקס" גאה להציג פרופיל אמן של המאייר דוד פולונסקי. פולונסקי, יליד 1973, נולד בקייב ועלה ארצה בגיל שמונה. הוא בוגר "בצלאל" ועוסק באיור ספרי ילדים, ספרי מבוגרים וכריכות ספרים, איור למגזינים, פיסול ואנימציה. בימים אלו רואה אור שיתוף פעולה נוסף שלו עם נורית זרחי – "טינקרטנק" (כתר). דוד פולונסקי הוא המאייר העשרים ואחד בפרויקט "פרופיל אמן", בו אנו מבקשים להעמיק את ההיכרות עם המאיירים המוכשרים של ספרי הילדים בארץ.

האם אתם מנויים שלנו?

התוכן בכתב-העת פתוח במלואו למנויים בלבד.

כתיבת תגובה

16 תגובות:

 1. מאת noam nadav:

  אין כמוך, ואני מתכוון במובן המילולי הישיר וגם במובן הרוחני-אמנותי הרחב יותר.

 2. מאת טליה:

  כל הראיונות בסדרה הזו מרתקים, וזה במיוחד. מאייר מוכשר להפליא. ההסברים שלך על תהליך העבודה מעניינים ומצחיקים, שמחתי מאוד לקרוא. תודה!

 3. מאת ליהי:

  אני חושבת שיהיה ממש מעניין, מצחיק ומביך לעשות תערוכה של צילומי הרפרנס במחשב (בליווי האיור שאילץ אותנו להתעקם).
  וחוצמזה, ראיון מרתק במיוחד, תודה לפנקס ולדוד!

 4. מאת חנה:

  אין עוררין על גדולתו כמאייר אבל האם האיורים – בגלל הצביעה? משהו אחר? – לא נראים ממוחשבים מדי באופן שפוגע בהם? זו רק תחושה שלי?

 5. מאת שמרית:

  תודה רבה דוד והפנקס על הראיון! הרגשתי שאני רושמת עוד ועוד נקודות מנטליות תוך כדי..

 6. […] או לא) לפורמט המלבני העומד, וגם לתסרוקת של טינקרטנק. בראיון לפנקס מסביר פולונסקי שהפך את השיער לשפיצי כדי להוסיף תו של […]

 7. מאת עומר:

  פשוט נפלא ומעולה.

 8. מאת דינה:

  מאז "לילה בלי ירח" אני "גרופית" של פולונסקי. האיורים של "טינרקטנק" נראים לי נפלאים לא פחות, וקרוב לוודאי שהספר יהיה אצלי כבר מחר!

 9. מאת קרן:

  דוד, דוד…(אנחה)

 10. מאת מאיה:

  פולונסקי הוא אחד המאיירים הנפלאים ביותר שיש בארץ. גם אני נדהמתי מהווירטואוזיות שלו והיכולת שלו לשרת טקסט כל פעם בצורה אחרת . ב"לילה בלי ירח" האיורים לקחו אותי למקום קסום אבל גם מסתורי ומפחיד (איזה כיף).
  בטינקרטנק יש איורים שנראים לי יפהפים ומדויקים ואחרים שאכן נראים לי קצת ממחושבים מידי.

 11. מאת שירי וערן:

  כל כך שמחנו למצוא את הרשומה הזאת. ערן בא כולו נרגש לאחר שהקריא את "לילה בלי ירח" לבננו הקטן (בן רבע לשלוש, וכבר מרותק לספר), סיפר שהסיפור מתרחש בחיפה, והדגים לפי האיורים. על האיזכורים של "ויהי ערב" הוא סיפר לכולנו עוד מזמן (לא רק הכוכבים, אלא גם התנים הצופים אל הוואדי). תרנו אחר ביוגרפיה של פולונסקי כדי לראות אם גדל בחיפה, והנה מצאנו שיש לערן זיהוי כפול! כמה שמחנו. מאייר נפלא ומרגש.

 12. […] שירי וערן על "פרופיל אמן – דוד פולונסקי":כל כך שמחנו למצוא את הרשומה הזאת. ערן בא כולו נרגש… […]

 13. […] מציעה עושר צבעוני מוגזם כמעט. החיבה המוכרת של המאייר דוד פולונסקי לקיטש משתלבת היטב עם הטעם הילדי, הנוטה בגילים מסוימים […]

 14. […] הסיפור "לשבור את החזיר" שכתב אתגר קרת, וכעת אייר דוד פולונסקי, מקדיש קרת לשירה גפן, זוגתו. "לשירה, שזה הסיפור שהיא […]

 15. […] פורסמו גם פרופיל אמן/ית של עפרה עמית, ליאורה גרוסמן, דוד פולונסקי, גלעד סליקטר ואחרים. וכמובן – גם המדור "תמונת […]

 16. […] את החזיר" שאייר דוד פולונסקי לטקסט של אתגר קרת (הוצאת […]

כתיבת תגובה


ידע אותי כאשר מפורסמות תגובות חדשות ברשימה זו.