8 ספרות

קול קורא לתחרות שירה לילדים

תחרות שירה לילדים יוצאת לדרך!

אוגוסט 1, 2012  

שלפו את העטים! חדדו את העפרונות! הבריקו את מקלדותיכם! תחרות שירה לילדים יוצאת לדרך!

אנו שמחים לבשר כי בתאריך ה-5.11.2012 ייערך ב"מדיטק" חולון כנס "הפנקס" הראשון לספרות ילדים ונוער, בשיתוף עם חנות הספרים "סיפור פשוט". אחד הפרויקטים הייחודים לכנס הנו מהדורה מיוחדת ומוגבלת של אסופת שירה לילדים אשר תכלול חמישה-עשר שירים של משוררים ומשוררות, כאשר כל שיר ילווה באיור של מיטב המאיירים והמאיירות בישראל.

עשרה שירים של יוצרים/ות מוכרים/ות שטרם ראו אור נאספו על ידינו, וכעת אנו גאים להכריז על תחרות שירה עבור כותבים/ות שלא פרסמו עד כה מיצירתם/ן (הכוונה לכותבים שלא פרסמו עד כה ספר שירה לילדים. כותבים שפרסמו ספרי שירה למבוגרים או ספרי פרוזה לילדים מוזמנים לשלוח טקסטים). חמישה מקומות פנויים יש באסופה, ואנו מקווים למלא אותם בשירים נבחרים שלכם/ן!

אסופת השירים תחולק ביום הכנס, ואינה מיועדת למטרות רווח. היוזמה מתכתבת עם גישתנו לעודד יצירה מקורית איכותית לילדים, ולהציב את השירה במקום הראוי לה; ודאי זו החדשה ולא רק הקנונית. בנוסף, האסופה מהווה פרויקט מקדים לכנס, שכן לאחר שייאספו כל הטקסטים ויוצמדו למאיירים/ות, תוכלו לחזות בתהליך העבודה של כל מאייר/ת על השירים בבלוגים שיפתחו במיוחד ויופיעו ב"הפנקס": איסוף רפרנסים, סקיצות, התלבטויות ועד התוצאה הסופית.

מהלך זה ממשיך את הקו של "הפנקס" לחבר בין המדיה המקוונת לקהל, וליצור מתוך החיבור הזה יצירה אמנותית שיתופית.

בין המאיירים/ות המשתתפים/ות באסופה ניתן למצוא את עפרה עמית, נטלי פודלוב, יאנה בוקלר, שחר קובר, עומר הופמן, ולי מינצי ואסף בן ארוש. בין הכותבים/ות ניתן למצוא את שלומית כהן אסיף, חיה שנהב, איריס ארגמן, יואל כהן, גלית ראב"ד ואורית גידלי.

אז מה בעצם צריך לעשות?

החל מהיום ועד ה-15.8.2012, הנכם מוזמנים לשלוח שיר/ים לכתובת [email protected]. יש לציין בכותרת המייל כי מדובר בטקסט לתחרות שירה. לאחר מכן, אנו נעלה את השירים שנשלחו להצבעה ב"הפנקס" ובפייסבוק, כך שההחלטה על חמשת השירים הזוכים תהיה משותפת לקהל ולמערכת "הפנקס".

הערות חשובות: השירים באסופה מיועדים לילדים בגילאי 3-6. בנוגע לאורך הטקסט – יש להתחשב בכך שמדובר באסופה עם מספר רב של יוצרים, ועל כן ישנה עדיפות לשירים קצרים יחסית –  כאלו שנכנסים בעמוד A5. הסגנון – חופשי. ניתן לשלוח עד שלושה שירים – כאשר שלושתם יועלו לשיפוט, אך במידה ויותר משיר אחד של אותו יוצר/ת ינצחו – ייבחר השיר שזכה למספר ההצבעות הגבוה ביותר. למערכת "הפנקס" שמורה הזכות לבצע שינויים בתקנון.

Let the games begin

כתיבת תגובה

8 תגובות:

 1. מאת רחל קנופ:

  כל הכבוד על התחרות הנפלאה הזו ובהצלחה ל"הפנקס" ולכל המשתתפים :)

  רחל קנופ

 2. מאת תמימה אידלסון:

  יש באמתחתי מספר שירים לגיל הרך. אפשר עוד להצטרף לתחרות?
  אני יכולה להביא פתק מהרופא…

 3. מאת admin:

  שלום תמימה,
  לצערנו, לא ניתן לשלוח שירים נוספים לתחרות הנוכחית. בפעם הבאה :)

 4. מאת אא:

  לא ברור איך מצביעים לשירים.
  אם אפשר לכתוב הסבר ברור.
  האם מי שאין לו פייסבוק יכול להצביע?

 5. מאת admin:

  ודאי שמי שאין לו פייסבוק יכול להצביע. יש לכתוב בתגובה לשיר שמופיע באתר "הפנקס" כי את/ה בוחר/ת בו. במידה ומדובר בשיר מתוך מקבץ שירים של אותו יוצר/ת, יש לציין בתגובה לאיזה שיר הצבעת.

 6. רוצה להעיר שיש כמה שירים מעניינים וכתובים טוב שאין להם 'יחסי ציבור', ואילו אחרים, פחות טובים, עם מספר רב של מצביעים.
  לדעתי, השיקול, בסופו-של-דבר צריך להיות ספרותי וטעמם של העורכים הוא שאמור להכריע (תוך התחשבות 'מסוימת' במספר המצביעים)

 7. מאת קארין נוקי:

  אני מצביעה לדנה חסון השירים שלה מאוד מאוד יפים!

 8. מאת מתילדה:

  שלום
  התחרות פתחה אצלי שאלות מחודשות על כתיבה לילדים, על מה ואיך..
  אחד הדברים שבלטו לי שהרבה מאוד שירים אינם שירים לילדים בגילאים 3-6
  זה אתגר לכתוב לגיל הזה ומי שהצליח לעשות זאת נגע במקומות העדינים של הנפש

כתיבת תגובה


ידע אותי כאשר מפורסמות תגובות חדשות ברשימה זו.