6 ספרות

רוניה בת השודד / אסטריד לינדגרן

בלעדי - פרסום הפרק הראשון של הספר "רוניה בת השודד"

ספטמבר 8, 2017  

הספר "רוֹניָה בת השודד" מאת אסטריד לינדגרן יצא לאור בעברית בשנת 1981 בהוצאת "עם עובד", ואזל עם השנים. בעקבות ביקוש הולך וגובר לספר זה הוא חודש בארץ ובעולם

האם אתם מנויים שלנו?

התוכן בכתב-העת פתוח במלואו למנויים בלבד.

כתיבת תגובה

6 תגובות:

 1. עטרה אופק הגיב:

  חבל, חבל שהספר לא תורגם מחדש. התרגום הישן עצי וחסר חן. עם כל אהבתי לאסטריד לינדגרן, אני ממש סובלת כשאני מנסה לקרוא אותו.

 2. שחר קובר הגיב:

  אני ממש מסכים עם עטרה. במקרה, זה כבר כמה ימים שאני מקריא את הספר בתרגום הישן לילדים שלי, (לקחנו את הספר מהספריה), והוא פשוט לא עובד.
  אני גם לא מבין את הבחירה באיורי מנגה די מיושנים כאלו.
  ובלי קשר לתרגום, אני חושב שהספר הזה הוא מהפחות מוצלחים מספריה של לינדגרן. לעומת זאת, הקראתי להם לא מזמן את מיו-מיו שלי, וזאת פשוט יצירת מופת.

 3. שחר קובר הגיב:

  נ.ב – אני יודע שהאיורים חדשים, הכוונה שלי שהאופי שלהם מיושן.

 4. עטרה הגיב:

  היי, אני ממש מסכימה עם שחר 🙂 הרמתי ידיים והפסקתי לקרוא אותו. קשה לי להבין איך עפרה רודנר (שלרוב אני מחבבת את ביקורותיה) נתנה לו 10 בטבלת המבקרים של "הארץ, ספרים" עם תרגום כזה (ואכן מבקרי המוסף בקושי מתייחסים לאיכות התרגום ברשימותיהם). וקשה להבין גם איך בימינו, כשכבר יש כמה וכמה מתרגמות טובות מאוד משוודית, מתקמצנים בהוצאה מכובדת על תרגום חדש ורענן שמכבד את הסופרת, ועל איורים רלוונטיים.
  ושחר'קה, "מיו-מיו" זה הספר הכי מדהים בעיניי (וגם דוגמה ומופת לתרגום מיושן וארכאי-כביכול אבל יפהפה ונפלא, שאין צורך לגעת בו כמעט). מקווה שהילדים שלך מספיק חסינים מהעצב התהומי שלו. בעיניי זה אחד מספרי הילדים הבודדים, אם לא היחיד בעולם, שחסרונו של סוף טוב ומנחם לא מונע ממנו להיות מופלא.

 5. שחר קובר הגיב:

  כן, אני חושב שמכל הספרים של לינדגרן שקראתי, מיו-מיו הוא בהחלט הטוב ביותר.

 6. יעל הגיב:

  מאוד מאוד אהבתי את הספר בילדותי – כנראה בשנות השמונים התרגום הזה עדיין עבד. לאחרונה בתי קראה אותו באנגלית ואהבה אותו מאוד. חבל שהחליפו את האיורים המקוריים, הם נפלאים.
  בעיני אין מקום להשוות ספר כמו רוניה ליצירות מופת כמו מיו מיו שלי או האחים לב ארי – לספרות יש כל מיני תפקידים.

כתיבת תגובה