8 יצירה מקורית

שלושה שירים / מאת: שלומית הרטמייר, איורים: עדי אלקין

יולי 1, 2015  

מחבואים

song001 final

 

 

 

 

 

 

 

סימנים

 

song002 final

 

שמיכת-החלומות

song003 final

 

 

שלומית הרטמייר – עובדת ברשות הארצית למדידה והערכה בחינוך (ראמ"ה). למדה ספרות ולשון באוניברסיטת תל אביב, וגם תעודת הוראה. בעבר הייתה מורה להוראה מתקנת. אוהבת היסטוריה, מוזיקה, תאטרון- בובות וספרים "יד שנייה".

עדי אלקין – מאיירת, בוגרת בצלאל, מעצבת ומתרגלת אייקידו. גדלה בלב תל אביב, בין הסנטר ללונדון מיניסטור, ובימים אלה מתגוררת בסן-פרנסיסקו. חובבת מושבעת של רטרו ונוסטלגיה, בעיקר נוסטלגיה ישראלית.

 

השירים נוקדו על ידי דינה וולוך.

כתיבת תגובה

8 תגובות:

 1. יעל הגיב:

  מדוע כתבה בלשון זכר? נקודה למחשבה…

 2. דינה וולןך הגיב:

  אני אוהבת מאוד את "שמיכת החלומות", שכתוב בציוריות וברגישות. האיורים מקסימים!

 3. שלומית הרטמייר הגיב:

  דינה יקרה, תודה רבה על הקריאה ועל התגובה המחמיאה והנוגעת ללב לשיר "שמיכת החלומות", ותודה גם על הניקוד המדויק לכל השירים. 🙂

 4. אושרת הגיב:

  שירים נהדרים ומרגשים, וגם האיורים טובים מאוד (במיוחד האיור השני, לטעמי). באמת מעניין למה כתבה את השירים כמו ילד ולא ילדה?

 5. ליאור גרטי הגיב:

  השירים יפים כל כך! אהבתי אותם מאוד. הם רגישים, פיוטיים ונוגעים ללב. האיורים יפים ב"טעם של פעם" (אהבתי את סגנון הרטרו). טוב שה"פנקס" נותן במה ליוצרים צעירים ולא מוכרים מתחומי האיור והשירה. שתי הערות בקשר למגיבות הקודמות: השיר השני יכול להיות כתוב מפי ילדה שאוהבת לשחק כדורגל והולכת עם אבא בבוקר למגרש (כן, יש גם בנות כאלה). וכמו כן, גם משוררת יכולה לכתוב בלשון זכר, כשיש ילד בשיר או בסיפור – לפי בחירתה של הכותבת.

 6. דינה וולוך הגיב:

  גם אני מקבלת בשמחה משורר או סופר שכותב בגוף ראשון שלא בהתאם למין שלו. זה דבר מקובל בספרות ולא פוגם כלל בחוויה של הילד הקורא את השיר או מקשיב לו.

 7. קוראת הגיב:

  דווקא ל"מחבואים" התחברתי הכי. מעין תפיסה של הרגע, בתוך ילדות.
  נקודת מבט של ילדים. תודה, נהניתי!

 8. עדי הגיב:

  משחק המחבואים; מקסים!!

כתיבת תגובה