6 איור

אֵיפֹה כְּלַבְלָב, לְאָן הוּא הָלַךְ? / עדנה אברמסון

מבט על איוריה של גיל-לי אלון קוריאל לספר "יעל מציצה לרחוב" מאת יונה טפר

דצמבר 1, 2010  

פרסום שראיתי לספר “בשכונה שלנו” של יונתן יבין (איורים: נעם נדב) החזיר אותי לספר אחר על שכונה, ספר מוצלח במיוחד, “יעל מציצה לרחוב” מאת יונה טפר, שאיירה גיל-לי אלון קוריאל (הוצאת הקיבוץ המאוחד).

האם אתם מנויים שלנו?

התוכן בכתב-העת פתוח במלואו למנויים בלבד.

כתיבת תגובה

6 תגובות:

 1. דינה הגיב:

  תודה על שהזכרת לנו את הספר המקסים הזה.אני מסכימה עם הביקורת האוהבת ומעידה על זה שהספר על איוריו באמת “עובד”. הילדים נהנים מאוד מהגילוי החדש בכל תמונה וגם מגילויה מחדש של דמות יעל הקטנה, שנצפית כל פעם מזוית אחרת.

 2. עדנה הגיב:

  ואם כבר חדוות הגילוי של יעל, אני מוסיפה את בובת הארנבון שנמצאת לידה במרפסת. הבת שלי צווחת בשמחה בכל פעם שהיא מצביעה על הארנבון, קטן ורחוק ככל שייראה.

 3. עליזה פרוכטמן הגיב:

  ילדותי כבר לא קטנות ונכדיי עוד לא נולדו , אך דבר אינו מונע ממני לקנות ולהנות מספרות ילדים טובה. גיל לי ממלאה את ליבי שמחה. בספר זה לאיורים יש כוח שמצליח ליצור סקרנות, מעורבות וציפייה לדף הבא. הצבעוניות המאופקת משרה אווירה ישראלית מדוייקת . רבות דובר באומנות הישראלית על לכידת האור המיוחד לנו בישראל לתוך ציור. גיל לי אלון קוריאל מצליחה לדייק אותו בכישרון ורגישות רבה, אומנות טובה לכל גיל על מדפי הילדים. איזה מזל שאני עוד ילדה!!!!

 4. אמא לשניים הגיב:

  ספר קסום, איורים מדהימים, אחד הספרים האהובים עלינו ביותר בבית, חוזרים אליו פעם אחר פעם אחר פעם.

 5. רונית ש הגיב:

  זהו אחד הספרים האהובים עלי ביותר (וגם על בני הקטן) בזכות האיורים הנפלאים (הטקסט בנאלי). האיורים מציגים את ביתה של יעל בכל פעם מזוית אחרת – מופת של יכולת ציור וראיה מרחבית. הנאה צרופה.

 6. […] כתבתי על הספר הנפלא הזה לפני שנתיים וחצי בפנקס, שהכל עובד בו: בחירת אלמנטים ברחוב העירוני שמדברים בדיוק אל לב הילדים (כלבלב, ציפור, טרקטור ועוד), קולאז' מקסים של רחוב שהוא מעין קיבוץ בנשמה (אלון קוריאל פיתחה היטב את הרעיון הזה בספר שכתבה בעצמה ושנכנס כמובן למצעד הספרים האהובים לגילאי 4-3), חריזה נהדרת, תנועה מתמדת וסיום מתוק. פריט חובה בבית. […]

כתיבת תגובה