זהו איור נהדר שהוא בין שיעור התעמלות עם הוראות בלתי שגרתיות ובין מקרא וויזואלי לשיר. אך זהו מקרא עם טוויסט מסוים. הילד משחק את כל התפקידים.

2 איור

אין ענן במרום / תמר הוכשטטר

רשימת ביקורת על אוסף שירי ע. הלל, "שמש במרום זורחת", באיוריה של עינת צרפתי

ספטמבר 1, 2015  

במהדורה החדשה לשיריו של ע. הלל, “שמש במרום זורחת”, איירה עינת צרפתי ילד חינני, שחום ושמנמן המבצע סדרת תרגילים בהתאם לשיר “אני שואל”. זהו איור נהדר שהוא בין שיעור התעמלות עם הוראות בלתי שיגרתיות ובין מקרא ויזואלי לשיר. אך זהו מקרא עם טוויסט מסוים. הילד משחק את כל התפקידים. כמו שקורה לא פעם בהצגות מאולתרות של ילדים הילד הוא גם העץ וגם הבית וקרוב לוודאי גם הכרוז המכריז על הקטע הבא.

האם אתם מנויים שלנו?

התוכן בכתב-העת פתוח במלואו למנויים בלבד.

כתיבת תגובה

2 תגובות:

  1. דפנה חיימוביץ' הגיב:

    מעניין להשוות בין הפרשנויות האיוריות השונת של השירים. נמצא בידי הספר ‘בוקר טוב’, במהדורה מיוחדת (הדפסה 15)בכריכה רכה 1984, הוצאת הקיבוץ המאוחד. אני חושבת שזוהי בעצם הגרסה הראשונה, והיא אויירה בידי מיכל אפרת, במעין רישומים בצבע שחור וצבע נוסף אחד בלבד. שמור אצלי גם את הספר ‘ילד שלי מוצלח’ שיצא ב 1978 בהוצאת מסדה, ובו חלק משירי ‘בוקר טוב’ וכמה שירים נוספים. הוא אוייר בידי שמואל כץ. חלק מהדפים מאויירים בצבעוניות וחלקם בשחור וצבע נוסף אחד. יש בהם שפע של פרטים, הם מלאי הומור ושובבות והם תופסים חלק ניכר מהדף. אהבתי גם את איוריה העדינים של עינת צרפתי בספר ששמו היום ‘שמש במרום זורחת’. והשירים…כן השירים. עד היום אני דומעת עם השיר ‘יוסי, ילד שלי מוצלח’.

  2. […] ביותר), לוין קיפניס, לאה גולדברג, אברהם שלונסקי, ע. הלל, עודד בורלא, אנדה עמיר-פינקרפלד, מרים ילן שטקליס – […]

כתיבת תגובה