6 ספרות

בטעם קרטון / תמר הוכשטטר

עשרה ספרי קרטון מעולים לקטנטנים

פברואר 2, 2016  

איך בוחרים ספרי קרטון טובים ומתאימים? ראשית, בודקים שאין יותר מארבע שורות בכל עמוד, ומנסים לקרוא בקול רם את הטקסט. טקסט טוב ומתנגן יתאים במשך שלו ליכולת ההקשבה של פעוט. ספרים עבים מדי מעידים על אורך שלא יתאים לזמן הקראה. ויש עוד כמה נתונים.

האם אתם מנויים שלנו?

התוכן בכתב-העת פתוח במלואו למנויים בלבד.

כתיבת תגובה

6 תגובות:

 1. דפנה חיימוביץ' הגיב:

  נהדרים אחד-אחד כל הספרים. יופי של המלצות להורים ולסבים. תודה!

 2. יעל תלם הגיב:

  נהדר! “לבד על המרבד” ו”הזחל הרעב” היו להיטים של ממש עם שני ילדיי, וכמובן – “מעשה בחמישה בלונים” האלמותי, שבימים אלה אני מקריאה אותו מספר דו ספרתי של פעמים בכל יום, וזה עושה לי פלאשבק לכמה הייתי מקריאה אותו לפני 3-4 שנים…
  גם את “ברכבת יושבת ארנבת” מעין ואני גילינו השנה, ומתענגות עליו מאוד.
  את רוב הספרים המומלצים כאן לא פגשתי עדיין, אז תודה על ההמלצות! נחקור!

 3. יסמין הגיב:

  התענגתי על כל מילה!
  תודה על ההמלצות לחלק מהספרים, אותם לא הכרתי.

 4. ג הגיב:

  מצטרפת לתשבוחות על “ברכבת יושבת ארנבת”, על “הזחל הרעב” “לבד על המרבד” ו”מעשה בחמישה בלונים”.

  את השאר אני לא מכירה לעומק מלבד: “”מר סביון וגברת רקפת” שאני מצאתי אותו מאוד מאכזב. ספר עם רמת עיברית מאוד בינונית וה-“לכאורה” חרוזים נתקעים בפה.

 5. נרי אלומה הגיב:

  רשימה נהדרת. רוצה לצרף אליה עוד כמה פנינים: “כולם יצאו לטייל” מאת רבקה דווידית (שכתבה את “עשר אצבעות לי יש”) – הספר האחרון שאורה אייל הנפלאה איירה בחייה ולא זכתה לראותו. “כפות הרגליים שלי יחפות” מאת עדנה קרמר (שירים מתוקים על אברי הגוף השונים), “בדרך לאמא” מאת יונה טפר (ילדה עושה את דרכה הביתה ובדרך אוספת דברים שישמחו את אמא).”אם אני” מאת נילי אריאלי (פעוטה בודקת את העולם. מה גדול מדי ומה חם מדי ולבסוף – מה מתאים לה בדיוק).

 6. […] באופן חלקי על שני הקריטריונים שציינה תמר הוכשטטר ברשימתה על ספרי קרטון מוצלחים: הטקסט בכל כפולה לא עולה על ארבע שורות (פרט לחריגה אחת, […]

כתיבת תגובה