5 יצירה מקורית

דרלה והטטושון / מאת: לי עברון-ועקנין, איור: אור ענבר

סיפור רביעי מתוך סדרת "סיפורי אנדרלמוסיה" על מכשפה יוצאת דופן, החתולה שלה והפעם, גם הטטושון!

מאי 16, 2012  

סיפורי אנדרלמוסיה” שכתבה לי עברון-ועקנין, נולדו בהשראת דמותה של תנינה שבראה נורית זרחי, ונכתבו – כך על פי עברון-ועקנין – כמחוות אהבה אליה. הסיפורים מתארים את קורותיה של אנדרלמוסיה המכשפה (או דרלה, בקיצור) וזנביקה, החתולה החכמה שלה. עברון-ועקנין מיטיבה לעצב סיטואציות קצרות, מהנות ומעוררות מחשבה, ודמויות בלתי נשכחות. הלשון העשירה של עברון-ועקנין, המחברת בין הדיבורי לפיוטי וגדושה במשחקי מילים והיפוכים משעשעים, מתכתבת עם סגנונה של זרחי, אך בהחלט עומדת בפני עצמה כאמירה סגנונית מקורית ומשכנעת. סיפורי הסדרה עתידים להתפרסם ב”הפנקס” בהמשכים, ובסיפור הרביעי מצטרפת דמות חדשה ומפתיעה אל המכשפה וחתולתה; דמות שמאפשרת לעברון-ועקנין לשזור תובנות פילוסופיות שנונות במרקם עלילתי משעשע למדי. את הסדרה מלווים איורים יוצאי דופן; יצירות אמנות קטנות של אור ענבר. כיאה לסיפורים המפורסמים בהמשכים, אנו עתידים להעמיק את ההיכרות עם דרלה והעולם בו היא חיה, כמו גם את הפרשנות הוויזואלית של המאיירת לטקסט. אנו גאים להציג בפניכם את “סיפורי אנדרלמוסיה” כחלק ממהלך רחב יותר, שמטרתו לחשוף לקהל הרחב יצירות מקוריות ייחודיות, חריגות ומעולות, המעשירות את קורפוס היצירה לילדים.

עיבוד תמונה: אליסה לז'נב

לי עברון-ועקנין – ילידת 1975, פרסמה ספר סיפורים, ספר שירה וארבעה ספרי ילדים. מחזה ילדים פרי עטה, “התרנגול”, הועלה בשנה שעברה בתיאטרון מ.ר.א.ה. מתרגמת מצרפתית ועורכת תרגום ב”כתר ספרים”, עורכת עם רונן אלטמן-קידר וקרן ארחה-צ’רטקוף את כתב העת האינטרנטי “זוטא”.
אור ענבר –
  מאיירת, בוגרת מנשר.

כתיבת תגובה

5 תגובות:

 1. שדות הגיב:

  אוי דרלה, התבגרת כלכך מהר.
  לו היית נשארת ולו בגנחוֹוה (עם חולם מלא נאנ–ח)…
  לפעמיםאני אפילו שומע, אם מצליח לי להקשיב, שהכי חסרים לה הבגדים הצבעוניים 🙂

 2. לי עברון-ועקנין הגיב:

  אתה תמיד מפתיע, שדות 🙂
  וכן, אין כמו הצבעים!
  תודה רבה על התגובה, ועוד עם חולם מלא נאנ-ח…

 3. פרק שווה במיוחד!

 4. לי עברון-ועקנין הגיב:

  מרית! תודה 🙂

 5. גיא גרניט הגיב:

  האיורים של אור ענבר מסקרנים ומעולים. תודה!

  הערה קטנה: שמתי לב גם באחת הפעמים הקודמות שקצת מבלבל הכיתוב מתחת לאיורים של אור, הקרדיט ל”עיבוד תמונה” או “צילום”.. אולי כדאי לאזכר גם שם את שמה בנוסף לצלם/עיבוד

כתיבת תגובה