3 במה ומסך

הלך הילד, נשאר היו-טיוב / בת-אל לביא

רשימת ביקורת על המופע Youmake Remake של רננה רז

מרץ 26, 2014  

לצד חוסר דיוק טכני ורעיוני, מכיל המופע גם דברים נהדרים, ארבעה דברים נהדרים ליתר דיוק – ארבעת הרקדנים. קטעי הריקוד היו עשויים היטב הן מבחינת כוראוגרפיה הן מבחינת הכישרון של הרקדנים. לעתים נראה היה שהמופע כלל אינו לילדים, אלא שזהו מופע מחול מודרני קליל ומעניין שהייתי צופה בו גם אם היה מדובר במופע למבוגרים. הרקדנים – עופר עמרם, מיכל אלמוגי, ענבר נמירובסקי ויוצרת המופע רננה רז – שיחקו עם הקהל, צחקו אתו והצחיקו אותו (לרוב בהצלחה, לעתים זה היה רק ניסיון להצחיק). אם היה פספוס במופע הוא לא היה באופן שבו הוצגו הפרשנויות לסרטים, אלא ברעיון העומד מאחוריהם.

האם אתם מנויים שלנו?

התוכן בכתב-העת פתוח במלואו למנויים בלבד.

כתיבת תגובה

3 תגובות:

 1. יעל הגיב:

  אני יצאתי עם תחושה אחרת מהמופע. אני חושבת שהמופע מאוד מודע לעצמו ולא יומרני, בחיבור מעניין בין מדיות ושפות הבעה שונות הוא מגיש ״טעימות״ של קטעי ריקוד איכותיים ומרתקים בפני עצמם לקהל מאוד צעיר. המופע מדבר בשפה קלילה ונגישה מתוך מודעות עצמית והומור, בניגוד למופעים ״כבדים״ יותר שלוקחים את עצמם ברצינות כמו ״דגי זהב״ הלירי ועמוס הרבדים של ענבל פינטו ואבשלום פולק או ״דקל׳ה״ ו״כמויות״ המורכבים והנפלאים של בת שבע. בשורה התחתונה כשמסירים את ה״גימיק״ של הסרטונים – כמו שכתבת, מה שנשאר על הבמה זה שילוב מנצח בין משחק לריקוד שמבוצע באופן קולח, קצבי, מלא הומור ודמיון. אנחנו יצאנו חיוך גדול על הפנים ובתחושה שיש כאן משהו שהוא גם כייף וגם אמנות (לעיתים נדירות מדי זה קורה).
  זאת התרשמותי המלאה:
  http://www.etze.co.il/index.php?option=com_content&view=article&id=6414&catid=128

 2. הילה הגיב:

  מסכימה עם יעל לגבי חוסר היומרנות של המופע הזה, שיש בו משהו שפונה ברובו יותר לילדים מאשר להורים שראו דבר או שניים (אם כי בהחלט יש הפתעות משמחות). למשל המריונטה על חוטים לצופה המבוגר זו סוג של קלישאה אבל לא כך לצופה הצעיר. ובכלל האפשריות היצירתיות שהמופע פותח הן אולי פרי של התקדמות טכנולוגית אבל היא מביאנה אתה דווקא רוח יצירתית של פעם, בסגנון עשה זאת בעצמך. והנה הסקירה שלי על המופע הזה 🙂

  http://www.habama.co.il/Pages/Description.aspx?Subj=6&Area=1&ArticleID=21667

 3. מאיה הגיב:

  הכותבת הצליחה להעביר במילים בדיוק מה שהרגשנו שראינו את ההופעה. הילדים שלי מאוד התאכזבו למרות שהם רגילים ללכת למופעים מסוג זה. הרגשתי כי המופע לא סחף אחריו את הקהל כמו שהייתי מצפה שיעשה. אני חושבת שיש כאן מעט זלזול באינטליגנציה של הילדים, דוגמא טובה נתנה הכותבת על המריונטה שקמה לתחייה מהסירטון.
  אני חושבת שהדרך שהכותבת הצליחה להעביר את תחושותיי ראויה להערכה, כי לכתוב ביקורת כזו נוקבת ומדויקת ועם זאת גם נעימה לקרא זה לא דבר של מה בכך..

כתיבת תגובה