5 ספרות

הקיץ לא יכול להימשך לנצח / לי עברון

רשימת ביקורת על תרגום הספר "הרשת של שרלוט" מאת א"ב וייט

ינואר 8, 2018  

בטיפולה המסור של פרן, החזיר, וילבר, גדל ומשגשג, אבל איום הגרזן עוד מרחף מעליו. הוא מתיידד עם העכבישה החכמה שרלוט, שדמותה מזמנת עוד עיסוק נועז בהרג, בגלל הזבובים שהיא לוכדת ברשתה. כמו פרן שמזדעזעת מהעמדה של אביה, וילבר “עצוב משום שהחברה החדשה שלו הייתה כזאת צמאת דם.”

האם אתם מנויים שלנו?

התוכן בכתב-העת פתוח במלואו למנויים בלבד.

כתיבת תגובה

5 תגובות:

 1. kseal הגיב:

  הספר נפלא, מלא יופי והומור, וגם אחרית הדבר.
  “טמפלטון… נשא בפיו מודעת פרסומת שקרע מתוך עתון מתפורר.
  “איך זה?” הוא הראה את המודעה לשרלוט. “כתוב עליה ‘פריך’. זאת מילה טובה, ‘פריך’, מתאימה לרשת שלך”.
  “זאת מילה שמעלה רעיונות שאנחנו לא מעונינים לקדם”, שרלוט השיבה. “לא יכול להיות יותר גרוע מזה. אנחנו לא רוצים שצוקרמן יחשוב שוילבר פריך…”
  תודה על המאמר. בדיוק כמו שנכתב בסוף הספר, “לא לעתים קרובות פוגשים מישהי שהיא גם חברת אמת וגם מוכשרת כל כך בכתיבה”.
  🙂

 2. לי עברון הגיב:

  Kseal, לא לעתים קרובות פוגשים כוכב…
  ואני נורא שמחה שהזכרת את העניין שרציתי להתייחס אליו ואיכשהו לא נכנס לי לתוך הרשימה, שמות התואר ששרלוט (בעזרת העיתונות וטמפלטון) שוקלת לכתוב על וילבר. זה היה נורא מוצלח ושנון.

 3. kseal הגיב:

  נכון. לא בכל יום אנשים מגלים כמה חזיר יכול להיות זוהר ומפעים (מחוץ לצלחת ולקיבה, הכוונה), ואגב כך לראות בעכבישה אֵם מסורה וחברה גאונה. אולי זה היה צריך להיות שם הספר: “שרלוט, החברה הגאונה שלי” 🙂
  אגב, לדרגת החזיר הגעתי, אבל לא לדרגת העכבישה. ביתנו שופע עכבישים, ולפני כמה ימים הזעיק אותי בני להרוג עכביש גדול. עשיתי זאת, אני מודה בצער(בעזרת נעל). לאחר מכן אמרתי לו בצחוק, “יום אחד גם אתה תעשה את זה למען הילד שלך”. “זה בדיוק מה שאמר אבא עכביש”, הוא ענה לי.

 4. kseal הגיב:

  אגב שני, אני לא יודע אם רייט, הסופר, היה צמחוני וכמוהו גם למשל מחבריהם של במבי, לאסי, פו וכל השאר, ובכל זאת אני בטוח שהיתה לספרים שלהם השפעה עצומה על דורות של ילדים שבגרו והפכו לאוהבי חיות, צמחונים ומקימי אנונימוסים למיניהם. גם ידו של וולט דיסני בדבר , למרות העיבוד המתקתק שלו (מ”במבי”, למשל, נותר רק חלק קטן ואידילי מתוך ביקורת פוליטית חריפה), ואולי דווקא בזכותו, השד יודע 🙂

 5. לי הגיב:

  Kseal, גם הבן שלך מבריק 🙂
  ובשאלת הצמחונות – בהחלט. גם אני חשבתי על זה (על המחברים שהשפיעו גם אם הם עצמם לא היו צמחונים…)

כתיבת תגובה