2 מומלצים

למה התחפשת? / עורכי "הפנקס"

ספרים על התחפשות ותחפושות

מרץ 6, 2015  

“…צהלה ושמחה!” פורים שמח לכולן/ם, אנו מקווים שהתחפשתן/ם לדמות מספר ילדים, אבל גם אם לא – הנה כמה ספרים שבמרכזם תחפושת והתחפשות. מכירות/ים ספרים נוספים? כתבו לנו!

האם אתם מנויים שלנו?

התוכן בכתב-העת פתוח במלואו למנויים בלבד.

כתיבת תגובה

2 תגובות:

 1. דפנה חיימוביץ' הגיב:

  ויש גם את ספרו הישן והטוב של דן פגיס שכתב ואייר- ‘הביצה שהתחפשה’, שיצא לאור בהוצאת עם עובד בשנת 1973, ויש את ספרו החדש (יחסית) של אורי אלון שאייר מורן ברק- ‘המלך גוגול’, שיצא לאור בהוצאת כתר בשנת 2010. כל אחד מהם ספר נפלא.

 2. דינה וולןך הגיב:

  נהניתי לקרוא על ספרים שהיכרתי וכאלה שעדיין לא. אני מוסיפה את “גורילה” מאת אנתוני בראון. ספר על ילדה בודדה ואבא עסוק ומזניח. הגורילה מתלבשת בבגדי האב (שמתאימים לה בדיוק) לפני בילוי עם הילדה. הגורילה כתחליף אב מְתַפקדת עד סוף הספר, אז האב מתעשת וממלא את תפקידו.
  הנושא מעניין מאוד, ואפשר אפילו להרחיבו קצת יותר מתחפושת של ממש לתחפושת מטאפורית. נוכל להעלות ספרים העוסקים בהחלפת זהות ו/או העמדת פנים.
  אזכיר את “הילד חיים והמפלצת מירושלים” מאת מאיר שלו ויוסי אבולעפיה. הילד מעמיד פנים שהוא המפלצת ע”י הטבעה של עקבות ענקיים בשלג. אח”כ מתברר שיש מפלצת אמיתית, והשמחה רבה!
  “הסניצ’ים” מאת דוקטור סוס. הסניצ’ים הרגילים, שאין להם כוכב על הבטן, מתקנאים באלה שיש להם כוכב כזה והם נחשבים למיוחסים. הם משיגים כוכבים לעצמם כדי להֵרָאות כמו האחרים, ומכאן מתגלגל הסיפור המבדח עד הסוף החינוכי והטוב.

כתיבת תגובה