7 ספרות

מוזיקה להמונים / עדנה אברמסון

רשימת ביקורת על הספר "סימפוניה של עיר" מאת מיה דנון ואלינור דוידוב

ספטמבר 12, 2012  

המוזיקאית הידועה ליברטה דל פסטה-ליאנה מוזמנת להופיע ביצירה מוזיקלית מקורית לכבוד חגיגות המאה של העיר מטרופולינה. ליברטה אינה מנגנת על כינור סתם או בפסנתר, אלא יוצרת את מנגינותיה בעזרת כל הבא ליד: מערוכי פיצה, שעון של תנור, פחי זבל נגררים, יללות חתולים וטרטור משאית. אלה מציפים בה זיכרונות ילדות ורגשות מהעבר המהווים חלק משמעותי בהשראה ליצירה.

האם אתם מנויים שלנו?

התוכן בכתב-העת פתוח במלואו למנויים בלבד.

כתיבת תגובה

7 תגובות:

 1. רחל הגיב:

  נראה מקסים והאיורים מאד יפים

 2. “ב-1983 למשל, נקלעתי לכנסייה בניו-יורק שבה הקליטה הלהקה “אוֹרַטוֹרְיָה נגד הפצצה האטומית” שנועדה לשידור ברדיו. אוֹרַטוֹרְיָה היא יצירה מוסיקלית דתית הכוללת קטעי מקהלה ששרה ומדקלמת ותזמורת. בתזמורת של “תיאטרון הלחם והבובה” השתתפו כנרים ומתופפים וגם נגנים פחות שגרתיים שהשתמשו בחפצים יומיומיים: כמה מהם ניערו בדים, אחרים נשפו לתוך בקבוקים או שכשכו מים בקערות. (אני הייתי בין מנערי הבדים). על הקיר שממול נתלה טקסט נגד הפצצה שאותו דקלמנו עם הנגינה לפי הוראותיו של המנצח, פיטר שוּמָאן. החפצים הכניסו את רחשי היומיום לתוך האוֹרַטוֹרְיָה, את שיגרת החיים הפשוטים המוחים נגד הפצצה.”

  מתוך “חפץ לב, יסודות תיאטרון הבובות האמנותי”

 3. רות הגיב:

  איזה תובנה יש לכותבת, הן לסביבה והן ליצירה המופלאה, אכן יש כאן משהו חדשני שכן הרעש, הופך מדבר בלתי נסבל לצלילי העיר וזה מופלא, אין ספק שהילדים יותר מכל אחד אחר ערים לקולות הסביבה ולעשיה, וכאן אלו כלי הנגינה, הדבר היותר נחמד זה שהיצירה הזו מחנכת את הילדים להאזנה לקולות וצלילי הסביבה בה הם חיים.
  מקורי מדהים ומפתיע
  וקולו החם של ירון לונדון הוא בבחינת בונוס!!!

 4. מיכאל הגיב:

  חפשתי את הספר בסטימצקי ולא היה, מישהו יודע היכן ניתן להשיג? חנויות? או אולי ברשת?

 5. מיה הגיב:

  היי מיכאל,

  הספר שלנו יצא בהוצאה עצמית וכרגע ניתן לרכוש אותו בחנויות הפרטיות (תולעת ספרים, סיפור פשוט, המגדלור, האוזן השלישית ועוד) או ישירות דרך האתר שלנו.
  http://www.metropolina.com

  חג שמח!
  מיה

 6. מיה הגיב:

  השקה חגיגית לספר + הפעלה חינמית לילדים תתקיים ביום שבת 6/10/12 בשעה 11:00
  קפה לאביט (רח’ נחלת בנימין 3, ת”א)

  נתראה שם!

  מיה ואלינור

 7. […] ילדים1 – החודש כתבתי ביקורת באתר המשובח "הפנקס", על הספר "סימפוניה של עיר" מאת מיה דנון ואלינור […]

כתיבת תגובה