4 ספרות

מסר אחד יותר מדי / יותם שווימר

רשימת ביקורת על ספרם של דב אלבוים ואביאל בסיל, "לא סתם אנטילופה"

אוגוסט 31, 2017  

דב אלבוים פרסם עד כה שלושה ספרי ילדים. ספרו הרביעי, “לא סתם אנטילופה”, נאמן לסגנונו עד כה, וניתן לזהותו כחוליה נוספת במהלך האידאולוגי שאלבוים מבקש לבטא בכתיבתו לילדים.

האם אתם מנויים שלנו?

התוכן בכתב-העת פתוח במלואו למנויים בלבד.

כתיבת תגובה

4 תגובות:

 1. יונתן שלמון הגיב:

  יפה. מזכיר מאוד מה שהיה בעייתי בספרו הראשון שם האריה מוריד את הרעמה, מקבל תמיכה מאשתו ולא מחברתו הג’ירפה אבל בסוף כשהג’ירפה מבינה שטעתה הוא מתנשק(!) איתה והלביאה, זו שקיבלה אותו ותמכה בו צריכה לסבול בגידה בביתה ומגרשת את הג’ירפה. וגם שם לא ברור מאיפה זה בא ואיך ספר דידקטי על קבלת עצמך בעצם לוקח את הדמות הטובה (האישה, המקבלת, המבינה) וזורק אותה הצידה לטובת חברה בוגדנית.

 2. דפנה חיימוביץ' הגיב:

  רשימה מעמיקה ומפורטת. מעריכה מאוד את הביקורת ואת חשיפת הליקויים בספר אשר נכתב על-ידי אישיות מוערכת וידועה. באשר לעניין ה”מסר” אני מסכימה מאוד לנאמר. אם יש מסר ביצירה הספרותית, ראוי שיתגלה באופן טבעי ואף סמוי, שהרי מהותה של יצירה ספרותית, בהיותה פיוטית- אמנותית וכן מרתקת ומרגשת.
  ובעניין זה הייתי רוצה להביע משאלה, שהוצאות הספרים המוכרות יעזו ו’יסתכנו’ יותר בהוצאה לאור של כותבים בלתי מוכרים אך מוכשרים, וכך הילדים יוכלו להיחשף למגוון רחב ועשיר של יצירות הן בשירה והן בפרוזה.

 3. עטרה אופק הגיב:

  מסכימה עם כל מלה. למרבה הצער יוצאים לא מעט ספרי ילדים של ידוענים ללא עריכה ראויה (בעם עובד יש עוד כמה כאלה), וחבל.

 4. דפנה חיימוביץ' הגיב:

  “למרבה הצער יוצאים לא מעט ספרי ילדים של ידוענים…” בעקבות כך נדחים ספרים לא פחות ראויים של ‘לא ידוענים’. זה פוגע הן בילדים והן בכותבים. וחבל.

כתיבת תגובה