8 ספרות

על חברוּת, על דמיון, ועל הטאבו הגדול מכולם / טלי כוכבי

ביקורת על הספר "ממלכת טרביתיה" מאת קתרין פטרסון

יוני 27, 2012  

מפגש בין קורא לבין ספר לא תמיד מתחיל ברגע הראשון בו אדם מחזיק בידיו את הספר, מרגיש את כובד משקלו, מריח את ריח הדפוס, מתבונן בכריכה המעוצבת ומדפדף דפדוף ראשוני. לפעמים המפגש מתחיל הרבה קודם, כשאדם שומע על ספר ומגבש דעה כלשהי לגביו לפני שנתקל בו ממש. לפעמים אדם מגבש לעצמו רושם מקדים כזה ואז מסתבר שאין שום קשר בין ציפיותיו המוקדמות לבין תוכן הספר בפועל, וכך קרה לי עם “ממלכת טרביתיה” מאת קתרין פטרסון.

האם אתם מנויים שלנו?

התוכן בכתב-העת פתוח במלואו למנויים בלבד.

כתיבת תגובה

8 תגובות:

 1. עדה הגיב:

  נראה לי , שיש אולי בדמותה של לזלי משהו שמזכיר את נמצ’ק מ”הנערים מרחוב פאל”(מחנים ) של פרנץ מולנאר.האם ייתכן שקל יותר “להתארגן ולהסתדר” למי שנמצאים בסביבה שיותר משלימה עם (ואת?!) משפחתם ? פטרסון מציגה את לזלי כמי שבאה -עם הוריה -בעיקר מאהבה. אבל ,כידוע יש לעיתים באהבה ובמיוחד בנוסטלגיה וברומנטיקה שעלולות להתלוות אליה – כוחות שמשכיחים את השכל הישר ואת מצוות הזהירות ועלולים על ידי כך לגרום להסתכנות חפוזה ובלתי אחראית .

 2. חגית הגיב:

  את הספר הכרתי באנגלית, קראתי אותו עם בתי כשהיתה בכתה ד לפני המון שנים. זוכרת את העצב הרב שתקף אותנו בזמן הקריאה. אבל גם אפשר לדבר על הנושא. ספר נהדר מקווה שהתרגום עושה עימו חסד.

 3. גלית ראב"ד הגיב:

  לא קראתי הכל מחשש לספוילרים, אבל עשית לי חשק גדול לקרוא את הספר. תודה!

 4. משה עובדיה הגיב:

  אמנם לזלי עברה מעין ימי כיף אך קשה להגיד בוודאות שזוהי הסיבה הוודאית לכך שהיא התאהבה בכוכב הסיפור, יצא לי לקרוא את הספר באנגלית ואולי הביטויים שם לא תורגמו כראוי לעברית, אך אני יכול להעיד שזהו ספר מעולה.

 5. […] אני מציב, למשל, את "אל תיגע בזמיר" מאת הרפר לי, "ממלכת טרביתיה" מאת קתרין פטרסון, ובמידה מסוימת גם את […]

 6. […] במקור כאן, באתר הפנקס var delay = *1000; var max_id = -1; var cur_id = 0; var inc = -560; sto […]

 7. […] במקור כאן, באתר הפנקס var delay = *1000; var max_id = -1; var cur_id = 0; var inc = -560; sto […]

כתיבת תגובה