5 איור

פרופיל אמן – מורן ברק

ראיון מילולי וויזואלי על תהליך יצירתו של המאייר, השפעותיו וטכניקות עבודתו

אפריל 27, 2012  

“הפנקס” גאה להציג פרופיל אמן של המאייר מורן ברק. לאחר שסיים בהצטיינות את לימודיו ב”שנקר” בשנת 2005, החל ברק לאייר עבור מגזינים מובילים, עיתונות יומית וספרי ילדים -כמאייר פנים ומאייר עטיפות. בפרופיל זה מספר ברק על זיכרונות ילדותו, השפעותיו ותהליך עבודתו, בצירוף איורים וסקיצות שטרם פורסמו. מורן ברק הוא המאייר השישה-עשר בפרויקט “פרופיל אמן”, בו אנו מבקשים להעמיק את ההיכרות עם המאיירים המוכשרים של ספרי הילדים בארץ.

האם אתם מנויים שלנו?

התוכן בכתב-העת פתוח במלואו למנויים בלבד.

כתיבת תגובה

5 תגובות:

 1. בתיה קולטון הגיב:

  הי מורן
  קראתי בשקיקה את דבריך פרופיל האומן שלך מרתק ומעניין
  אני מאד אוהבת את הדרך שלך ואת האמירה שלך
  ותמיד תמיד אזכור את הספר שעשית אצלי בקורס ספרי ילדים
  כאחד המוצלחים והחתרניים שנעשו
  בתיה

 2. הדס ליבוביץ הגיב:

  מאוד מאוד אהבתי את ‘המלך גוגול’, אפשר להרגיש את הכימיה בין המאייר לסופר בין הדפים. ספר מקסים ויוצא דופן

 3. דורון הגיב:

  מרתק לקרא את מה שיש לך להגיד, לא פחות מלראות את האיורים שלך.

 4. כשיצאו לאור שני הספרים, מיהרתי לרכשם. אהבתי את הסיפור המחורז בחן ‘המלך גוגול’ על הילד הנאיבי הסבור שאם יחבוש כתר זהוב, זול ושרוט אותו מצא בחנות תחפושות, הרי שיהפוך למלך.
  אהבתי גם את הסיפור עטור הדמיון ‘מסעות גולי בארץ הנבהלים’ על דמותו של הילד הסקרן והעצמאי המבקש לגלות ארצות חדשות ויוצא למסע עם טרילי הציפור עד אשר מוצא אהבה.
  אך אם להודות על האמת, בחרתי בספרים אלו כשדפדפתי בהם בחנות הספרים והבחנתי באיורים. האיורים שבו את ליבי והקסימו אותי בצבעוניות העזה והעשירה, בייחודיות הסגנון ובדמויות הגרוטסקיות מלאות ההבעה עם עיניהן הפעורות לרווחה. פשוט נפלא!

 5. ורה הגיב:

  הראיון מעניין ומרתק. האיורים שלך מדהימים הן בסגנון, בצבעוניות ובקומפוזיציות הלא שגרתיות. רואים שאתה חוקר כל פעם משהו אחר באיורים, ומנסה לחדש וליצור עניין. יש הרבה מה ללמוד ממך, ובהחלט נותן השראה.

כתיבת תגובה