7 איור

פרופיל אמן – נעם נדב

ראיון מילולי וויזואלי על תהליך יצירתו של המאייר, השפעותיו וטכניקות עבודתו

אוגוסט 5, 2013  

“הפנקס” גאה להציג פרופיל אמן של המאייר והקומיקסאי נעם נדב. נדב הוא בוגר “בצלאל” במגמת גרפיקה; כיום הוא מלמד באקדמיה כמרצה במסלול לאנימציה. אייר ספרי ילדים, ספרי לימוד, טקסטים למבוגרים, פרסומות ועבור מגזינים ועיתונים. יחד עם זאת היה שותף ביצירת סדרות קומיקס, בהן “איש הפנדה” שאף ראתה אור בספר. נדב זכה בפרס מוזיאון ישראל לאיור על שם בן-יצחק עבור איוריו לספר “ארנבת ארנבת, מה את חושבת” מאת חיה שנהב (שוקן). בנוסף לשנהב, נדב אייר ספרי ילדים של הסופרים דויד גרוסמן, נרי אלומה, יובל אלבשן, שלומית דותן, יונתן יבין ורבים אחרים. השנה ראה אור ספרו המשותף יחד עם ליעד שהם, “אבא בונה עוגה” (כנרת זב”מ). נעם נדב הוא המאייר העשרים וחמישה בפרויקט “פרופיל אמן”, בו אנו מבקשים להעמיק את ההיכרות עם המאיירים המוכשרים של ספרי הילדים בארץ.

האם אתם מנויים שלנו?

התוכן בכתב-העת פתוח במלואו למנויים בלבד.

כתיבת תגובה

7 תגובות:

 1. נועם נדב, המוכשר, המצחיק והנחמד באדם!!

 2. רנרט הגיב:

  מעט מאוד אנשים הם גם כל כך מוכשרים וגם כל כך מקסימים.

 3. יואב הגיב:

  במילה אחת: מאסטר.
  בכמה מילים: בתור ילד הייתי מנהל ציד של ממש אחרי האיורים של נעם נדב בעיתונים ובספרים. לאף מאייר בארץ אין קו כל כך “משמח” כמו שלו, וסגנון אישי כזה שמזוהה ברגע. אפילו רישום בגודל בול הוא תענוג.
  אה כן, וגם אדם מקסים.

 4. עומר הגיב:

  איזה מאייר מעולה. איזה משמח שהוא מקסים בדיוק כמו האיורים.

 5. מיכל הגיב:

  גם אני! הייתי מגיעה הביתה כל שנה בחופש הגדול אחרי קניית הספרים לקראת שנה”ל הבאה, שולפת מיד את ספר “מפגשים”, ומחפשת את האיורים של נעם נדב.

 6. יונה הגיב:

  נעם – כל כך כישרוני וכל כך צנוע.. כל קו וכל דמות מלאי הבעה, תנועה ושובבות. בונה באיוריו עולם ילדי חוויתי משמח המזמין להצטרף. אדם נהדר ומאייר מעולה!

 7. תמר לוריא הגיב:

  מקסים!
  נהניתי במיוחד מה סקיצות הראשוניות

כתיבת תגובה