6 ראיונות

פרופיל אמנית – רוני פחימה

ראיון מילולי - ויזואלי על תהליך יצירתה של המאיירת, סגנונה ובחירותיה האמנותית

אפריל 29, 2015  

הטכניקה הבסיסית שלי היא ציור בעפרון. אני מציירת בעפרון מכאני עם עופרת רכה. לקו תפקיד חשוב באיורים שלי, ובמובנים רבים הוא הקובע את אופי האיור. הוא עצור ומאופק. השימוש שלי בצבע שונה לחלוטין. בצבע אני “מרשה לעצמי” יותר חופש. בצבע יש רגש פתוח יותר ואף מתפרץ.
אני משתעממת מהר, מזגזגת בין טכניקות, כמעט בכל פרויקט אני משתמשת בטכניקה אחרת, ולפעמים אפילו בכמה טכניקות בו זמנית. ב”יקינתון” האיורים מורכבים משני סגנונות, והשער, בהתחלה, היה מתוכנן להתבצע במגזרות נייר.

האם אתם מנויים שלנו?

התוכן בכתב-העת פתוח במלואו למנויים בלבד.

כתיבת תגובה

6 תגובות:

 1. חגית פורת הגיב:

  איזה יופי של ראיון! מעניין לקרוא על ההשפעות והתהליך. אוהבת מאוד את האיורים בספר יקינתון ולטעמי הוא אחד היותר טובים ואולי הטוב ביותר שיצאו בשנה האחרונה.

 2. אני מאוד אוהבת את האיורים של רוני ובהחלט רואה השפעה מהמאיירים הותיקים שהזכירה – בחיוניות ובזרימה של הקו וגם באופן השימוש בצבע.
  גיוון הטכניקות והסגנון הרישומי שלה מרגשים בעיניי.

 3. בתיה קולטון הגיב:

  . הקו של רוני מממשיך בשבילי את הקווים האהובים עלי של נחום גוטמן, טובה יאנסן וולטר טרייר.החשיבה והחופש של רוני יצרו ספר נפלא .

 4. דורון זהרי הגיב:

  ראיתי את הספר החדש והוא פשוט יפיפה

 5. […] שבהם מתייחסת פחימה לעבודתה-אמנותה באים לידי ביטוי גם בפרופיל האמנית שנערך לה כאן ב"הפנקס", ובו שיתפה בסקיצות רבות […]

 6. […] שבהם מתייחסת פחימה לעבודתה-אמנותה באים לידי ביטוי גם בפרופיל האמנית שנערך לה כאן ב"הפנקס", ובו שיתפה בסקיצות רבות […]

כתיבת תגובה