4 יצירה מקורית

ציפור ברוח / מאת: דפנה חיימוביץ', איור: נירה בר

אוגוסט 1, 2014  

ציפור קטנטנה

ריפדה את קינה.

פתאום –

התעוררה סערה,

השתוללה וגברה.

ציפור קטנטנה

התחננה

בקול צייצני:

“רוח, אל נא

תהרסי את קיני.”

הרוח נהמה:

“מס-כי-מה!”

ונעלמה.

ציפור קטנטנה

ריפדה את קינה.

צייצה וזמרה:

“טרילידי-טרילידה

תודה – תודה.

טרילידי-טרילידה

תודה.”

איור: נירה בר

איור: נירה בר

 

דפנה חיימוביץ’ – אמא לאיתי ולגילי. סבתא לחמישה. כתבה חמישה ספרי ילדים. בעיקר אוהבת ילדים, ספרות, תאטרון-בובות וגם לחלום, לדמיין, לכתוב… מנסה לשלבם בעיסוקים השונים. ספרה החדש “תלתלים” ראה אור לאחרונה בהוצאת “מטר”.

נירה בר
– מאז שזוכרת עצמה ציירה, שירבטה, ועסקה ביצירה במגוון תחומים. בוגרת בצלאל. עסקה שנים בעיצוב תעשייתי ועברה לעיצוב גרפי ובכל הזדמנות שילבה איור. בשנים האחרונות מרחיבה את העיסוק באיור באהבה גדולה. אוהבת ספרי ילדים בתרגומים ישנים.

כתיבת תגובה

4 תגובות:

 1. נירה הגיב:

  ההאנשה, המתח , הסוף המנחם, ההזדמנות להזדהות עם דמות שמבקשת ומקבלת- אלה ועוד הופכים את “ציפור ברוח” של דפנה חיימוביץ לשיר לפעוטות במיטבו.האיור אף הוא מקסים.

 2. דפנה חיימוביץ' הגיב:

  נירה בר, אמנם באיחור אך מהלב, רציתי להודות לך על האיור היפה של שירי ‘ציפור ברוח’. היטבת להאניש בעדינות וברגש הן את הרוח, הן את הציפור והן את העץ ואני אוהבת זאת מאוד. “טרילידי-טרילידה תודה!”

 3. אתי הררי הגיב:

  השיר נוגע ללב ומתאר את התחושה שגם ציפור קטנה מבקשת לה מקום בעולם הזה. מבקשת שיניחו לה ויאפשרו לה להקים את ביתה ולגדל את גוזליה בנחת וללא פחד. הרוח נענתה ובכך הפיחה תקווה בלב הציפור. האיור מתאר יפה את הרוח הגדולה המאיימת על הציפור הקטנה. אני מתחברת לקולו של ‘החלש’ המעז לבטא את רצונו.

 4. דפנה חיימוביץ' הגיב:

  תודה אתי, עכשיו ראיתי את תגובתך היפה על שירי ‘ציפור ברוח’.

כתיבת תגובה