4 במה ומסך

רק הכבש הזה לא יוצא לי מהראש / תמר הוכשטטר

ביקורת על הסרט הדוקומנטרי, "הכי הרבה אני אוהב אותי"

מרץ 22, 2015  

שנות השבעים והשמונים התברכו באינספור תקליטים איכותיים של מיטב מאמני ישראל. מתי כספי, חווה אלברשטיין, אריק איינשטיין, דורי בן זאב והחלונות הגבוהים הם רק חלק מהאמנים שיצרו לילדים. אליהם ניתן להוסיף את כל הכוכבים של אותה תקופה שיצרו עבור פסטיבל שירי הילדים.
מה גרם לפריחה הזאת באותה תקופה?

האם אתם מנויים שלנו?

התוכן בכתב-העת פתוח במלואו למנויים בלבד.

כתיבת תגובה

4 תגובות:

 1. לילה הגיב:

  במסגרת החיפוש אחר מוזיקה איכותית לילדים היום – אצלנו “לגדול איתך ביחד” של יעל תלם ו”יואל אמר” של רונית קנו וסימון סטאר משמחים מאוד. מומלץ

 2. דפנה חיימוביץ' הגיב:

  תודה על הרשימה ועל ההפנייה לסרט. הוא היה בעיקר שיר הלל (בצדק) ליהונתן גפן ויהודה אטלס שהגישה ביצירתם השירית הייתה מהפכנית לתקופה שבה נוצרה (שנות השבעים-שמונים) ובה הוסט הדגש מ’אנחנו’ ל’אני’. כמובן שהיו עוד רבים וטובים שכתבו יצירות שיריות לילדים ברוח זו בתקופה המדוברת (ע. הלל, נורית זרחי, מירה מאיר, לאה גולדברג ועוד). הסרט היה נוגע, מרגש ומעניין. הזדהיתי עם האמירה שהילדות עפי”ר לא הייתה תקופה כל כך שמחה לגביהם והיצירה נולדה מתוך שבר בילדות.
  בעניין זה הרשו לי להזמין אתכם לסיפורי הקצר ‘אחרי המסיבה’ שהוא פרק מתוך סיפור ארוך למבוגרים, אשר התפרסם בבלוג של ירין כץ ‘קורא בספרים’, בעריכת תמי ליבנת-מלכה, ב-26.1.15.

 3. חלי טל שלם הגיב:

  ואיך לא, “ענן על מקל” שהוא בעיניי הכבש הששה עשר של ימינו. אוסיף שבכתבה אחרת אולי “סוף עונת התפוזים” סיפר אחד מחברי הכבש, שבדיוק כשיצא התקליט, היתה שביתה ושנת הלימודים לא נפתחה כך ש”זה לא כל כך נעים לראות גן סגור” הושמע שוב ושוב ברדיו..אז מלבד כישרון שאין עליו עוררין יש גם ענין של טיימניג. ואם בטיימינג עסקינן, אז בט”ו בשבט האחרון (כשכולם עסקו ועדיין בבחירות..) יצא ספרי לאור ‘עץ טרובל’ המיועד לילדים בכל הגילאים והוא עוסק באהבה לטבע לשפה ולאנשים. איירה אותו תהילה גולדברג המופלאה באיורים עדינים ורגישים.

 4. […] נחזור לתחילת דברינו, אזי ההחלטה להפיק סדרה דוקומנטרית על ספרות הילדים העברית היא חשובה ואינה ברורה מאליה, […]

כתיבת תגובה