4 יצירה מקורית

שירים ואיורים על גדות הירקון / טקסטים: נטלי בלהסן, איורים של מאיירים שונים

בלעדי - פרסום חמישה שירים מאוירים מתוך התערוכה "שירים ואיורים על גדות הירקון"

מאי 5, 2016  

בימים אלו מוצגת בפארק הירקון תערוכת חוצות של שירי ילדים ואיורים – “שירים ואיורים על גדות הירקון”. התערוכה נוצרה ביוזמתה של נטלי בלהסן (מחברת ספר הילדים “גברת מגזרת”), שהפיקה ואצרה אותה כמחווה לנחל ולפארק הירקון. בתערוכה מוצגים שירי ילדים קצרים שכתבה נטלי בעקבות ביקוריה בפארק בין השנים 2015-2010, ומחווה מיוחדת לשירי נחל וטבע מאת משוררת וסופרת הילדים שלומית כהן-אסיף.

19 מאיירים ומאיירות איירו איורי מחווה לפארק ולנחל – רובם אוירו בעקבות השירים, וחלקם רישומים שצוירו בעבר ונאספו בתהליך האוצרות. ריבוי הטכניקות וסגנונות האיור יוצר פסיפס עשיר של נקודות מבט על הפארק ועל הנחל, המתכתבות עם הסביבה המקיפה אותן.

פתיחת התערוכה התקיימה ב-18.4.16, והיא תוצג בפארק עד ה-18.5. התערוכה ממוקמת על גדת הנחל הצפונית, בין גשר ראש ציפור (איילון פינת רוקח) לחלק האחורי של הצפארי, על הגשר הקטן מול מתקני הספורט.

לכבוד המאורע, בחרנו עבורכן חמישה שירים מאוירים מתוך התערוכה, המדגימים את אופיה.

יש אנשים 1

 

איור: דור פאר

איור: דור פאר

בקיץ הנחל נבוך 2

איור: נטלי בלהסן

איור: נטלי בלהסן

פכפוך מעין - 3

איור: אנה גויכמן

איור: אנה גויכמן

דשא ירוק רענן 4

איור: נתן הלפרן

איור: נתן הלפרן

דני סיפר לי 5

איור: ענת אבן-אור

איור: ענת אבן-אור

נטלי בלהסן – ילידת 1983, בוגרת תואר ראשון בביולוגיה ובספרות ותואר שני בספרות מאוניברסיטת תל אביב. עובדת כעורכת תוכן באגף השיווק של אוניברסיטת תל אביב. הספר “גברת מגזרת” ראה אור בשנת 2011 בהוצאת “הקיבוץ המאוחד”, השתתף במצעד הספרים של משרד החינוך בשנת תשע”ג, ותורגם ליפנית ולקרואטית.

על המאיירים בשירים שנבחרו לפרסום (לפי סדר השירים והאיורים):

 1. “יש אנשים של מדבר או של יער”

רישום: דור פאר, עפרונות צבעוניים, 2015. אמן רב תחומי: מאייר, צלם, במאי ועורך

 1. “בקיץ הנחל נבוך כי אפשר”

איור: נטלי בלהסן, גזרי נייר ועפרונות צבעוניים, 2015

 1. “האם עוד פועם בך פכפוך מעין?”

איור: אנה גויכמן, רישום דיגיטלי, 2015. מאיירת ובעלת סטודיו העיצוב “מישקה”. בוגרת לימודי תקשורת חזותית ב”בצלאל”.

 1. “מעבר לנחל, בצד הרחוק”

רישום: נתן הלפרן, עפרונות צבעוניים, 2013. מאייר ואומן קרמיקה, בוגר המסלול לתקשורת חזותית ב”בצלאל”, חבר בקבוצת “אורבן סקצ’רס”.

 1. “דני סיפר לי שפעם, מזמן”

איור: ענת אבן-אור, דיו ועיצוב דיגיטלי, 2015. מאיירת, בוגרת לימודי תקשורת חזותית ב”בצלאל” ותואר שני באיור ב-SVA, ניו יורק.

כתיבת תגובה

4 תגובות:

 1. דפנה חיימוביץ' הגיב:

  איזה יופי! הרעיון, השירים, האיורים. מאוד אהבתי.

 2. נטלי בלהסן הגיב:

  תודה גדולה, דפנה! אני ממש שמחה לשמוע. ועוד עדכונון: התערוכה תוצג עד סוף חודש מאי. מוזמנים ומוזמנות בחום.

 3. […] נטלי בלהסן – ילידת 1983, בוגרת תואר ראשון בביולוגיה ובספרות ותואר שני בספרות מאוניברסיטת תל אביב. עובדת כעורכת תוכן באגף השיווק של אוניברסיטת תל אביב. הספר "גברת מגזרת" ראה אור בשנת 2011 בהוצאת "הקיבוץ המאוחד", השתתף במצעד הספרים של משרד החינוך בשנת תשע"ג, ותורגם ליפנית ולקרואטית. […]

 4. […] נטלי בלהסן היא סופרת ואמנית מגזרות נייר. ספריה כסופרת: “גברת מגזרת” (הוצאת “הקיבוץ המאוחד”) ו”הסיפור של פצפונת” (הוצאת “כנפיים”). לאחרונה ראה אור ספרה “הנבט הקטן” בהוצאת “ידיעות ספרים”, אותו כתבה ואיירה בטכניקת מגזרות נייר. בלהסן היא האמנית החמישים ותשע בפרויקט “פרופיל אמן“, שבו אנו מבקשים להעמיק את ההיכרות עם המאיירים המוכשרים של ספרי הילדים בארץ. […]

כתיבת תגובה