3 במה ומסך

תאטרון שמכבד ילדים / טלי כוכבי

רשימת ביקורת על ההצגה "ראיתם את הכלב שלי?"

אוקטובר 21, 2013  

לקחת ילדים להצגה זו פעילות שנחשבת כפעילות אולטימטיבית מבחינתם של הורים וילדים – גם הנאה משותפת, גם פתרון להורים שעסוקים בשאלה “איך למלא את הזמן עם הילדים?” וגם חינוך לתרבות. מקובל לחשוב כך, אבל רבות הצגות הילדים הקיימות בשוק אשר אינן מרגילות את הילדים לצריכת תרבות איכותית אלא ההפך, חושפות אותם לאירוע נוצץ, צעקני (במלוא מובן המילה: נדירות הצגות הילדים בהן השחקנים אינם מעודדים את הילדים לצעוק במקהלה), רדוד ושטחי, אירוע בידורי שבינו לבין חוויית התאטרון המשמעותית אין ולא כלום. דווקא משום כך נהניתי והתרגשתי כל כך לגלות הצגת ילדים שמדברת לקהל שלה בשפה אחרת – אמנותית, עדינה ומכבדת.

האם אתם מנויים שלנו?

התוכן בכתב-העת פתוח במלואו למנויים בלבד.

כתיבת תגובה

3 תגובות:

 1. מרינה טושיץ' הגיב:

  This is just very bad idea. Don’t you know whta the dog means to chilad/adult? Why didn’t you write a play where a little brother get lost or kidnapped? I would newer want 2 c such a play

 2. דפנה הגיב:

  לפי הדברים של טלי-הצגה כלבבי. מקווה שתגיע למרכז ואקח את נכדתי בת השלוש. היא משחקת ללא הרף בהנאה רבה במשחקי ‘כאילו’ וב’לעשות הצגות’.

 3. ענת הגיב:

  ובהמשך להתלהבות שלך מהצגת ילדים רגישה איכותית ולא מסחרית …:
  100% מהצגות תיאטרון הקרון הירושלמי הותיק הן כאלה. כולן כולן יוצאות דופן, מעוררות מחשבה ורחוקות רחוקות מכל מה שעולה על במות הבידור הפסטיגלים הסלב והמותגיות.
  וחוץ מתיאטרון הקרון ישנם מספר יוצרים עצמאיים שיוצרים הצגות קטנות ואינטימיות יפהפיות רגישות ונהדרות אמנותית , מעוררות מחשבה ומאתגרות.
  בקיצור – יש המון אלטרנטיבות לתיאטרון המסחרי!
  קל למצוא אותן גם סביב שני פסטיבלי תיאטרון בובות נהדרים : פסטיבל תיאטרון הבובות הותיק בירושלים ופסטיבל תיאטרון הבובות בחולון. סתם…ככה…בתור חובבת תיאטרון ואוהבת הצגות ילדים.חשבתי שטוב לשתף:)

כתיבת תגובה