אמא של לירן עובדת ברכבת

כששואלים את לירן במה אמא שלה עובדת היא עונה “ברכבת”. בכל בוקר, אמא שלה הולכת לרכבת, ובכל ערב היא חוזרת מהרכבת. דבר ראשון שהיא אומרת שהיא באה זה איך היה ברכבת. אם היא כועסת כשהיא באה הביתה זה בגלל הרכבת ואם היא שמחה זה בגלל הרכבת. לירן מאוד סקרנית לדעת מה אמא שלה עושה ברכבת. לירן חושבת שאמא שלה בוודאי נהגת או אולי כרטיסנית.

פעם אחת, שלירן היתה חולה, אמא של לירן אמרה שמחר, אם ללירן לא יהיה חום, היא תיקח אותה לעבודה איתה. לירן התרגשה מאוד. לפני השינה היא ניסתה לדמיין מה יהיה מחר. אולי אמא שלה תתן לה לצפור בצופר של הרכבת וכל הנוסעים ישמעו ולא יבינו למה הרכבת צופרת.

למחרת לירן התעוררה ומיד רצתה לדעת אם יש לה חום. אמא מדדה לה עם המדחום הורוד והציור של ג’ירפה ואמרה שלא, ושהיא תיקח אותה איתה לעבודה. אבא של לירן לקח את שתיהן במכונית לתחנת הרכבת והן עמדו בתור של המאבטחת שהיה לה שיער אדום ארוך והיא אמרה שלום לאמא של לירן ושאלה אם לירן היא הבת שלה ואמא של לירן אמרה שכן ושזה פעם ראשונה של לירן ברכבת והמאבטחת חייכה ללירן ואמרה שהיא בטח מתרגשת ולירן עשתה כן עם הראש אבל קצת התביישה.

הן הלכו לקופה ואמא קנתה כרטיס ללירן ואמרה לקופאי “הלוך וחזור בבקשה”. לירן שאלה מה זה הלוך וחזור ואמא הסבירה לה שזה בשביל שהיא תוכל גם לסוע בערב בחזרה. בעמדה של המעבר אמא של לירן נתנה לה את הכרטיס להכניס בחריץ וזה הצחיק את לירן שהכרטיס נכנס וקפץ מלמעלה.

כשהגיעה הרכבת אמא נתנה לה יד ועזרה לה להיכנס כי הדלתות היו קצת רחוקות. הן נכנסו וישבו בקרון. לירן לא הבינה למה אמא שלה יושבת ומדברת בטלפון ולא בודקת כרטיסים אבל לא אמרה כלום כי בדיוק הרכבת עברה מתחת גשר גדול ולירן קצת נבהלה. אחרי זה עבר הכרטיסן ובדק ללירן את הכרטיס וגם לאמא שלה הוא בדק.

לירן שאלה את אמא שלה למה הכרטיסן בודק לה את הכרטיס אם היא עובדת ברכבת ואמא שלה קצת צחקה ואמרה שהיא לא עובדת ברכבת, אלא רק נוסעת לעבודה ברכבת. לירן קצת התבלבלה ואמרה שהיא חשבה ככה ואמא אמרה שבפעם הבאה פשוט תשאלי. אז הרכבת עצרה בתחנה והן ירדו ולירן עשתה שלום עם היד לרכבת שהמשיכה לסוע ואמרה לעצמה שבפעם הבאה אולי היא לא תשאל, כי היא היתה רוצה להמשיך לחשוב שאמא שלה כן עובדת ברכבת.

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה