החמור והרכבת

זה קרה לפני מספר שנים,הייתי באותו זמן ילד בגיל שמונה וגרתי עם משפחתי בקיבוץ.
לא היו לנו מחשבים,טאבלטים,טלפון סלולארי או משחקי מחשב(זכור לי כי היה טלפון ציבורי אחד לכל החברים) כמו שיש לכל אחד בימינו.
בקיבוץ היתה לנו פינת חי ושם היינו מבוקר ועד ערב. היינו מאכילים את החיות. ניקינו את מקום מרבצם ושיחקנו איתן במשך שעות ארוכות.
יום אחד התבקשתי בידי האחראית על החיות,לרתום עגלת מסע ישנה לחמור ולהעביר קבוצת ברווזים בכלובים,לפינת החי של הקיבוץ השכן. על המשימה פיקד אריאל,הבן של האחראית אשר היה מבוגר ממני בכמה שנים בודדות.
אני הכנסתי את הברווזים לכלובים בזמן שאריאל רתם את החמור האפור(בומבינו שמו) במקצועיות לעגלה. יצאנו לדרך ברגע שסיימתי לסדר את כלובי הברווזים על העגלה.
החמור בומבינו עשה את דרכו באיטיות בשביל הכורכר הלבן והמאובק. אני ואריאל ישבנו על העגלה. אריאל החזיק במושכות ומידי פעם דרבן את בומבינו להתקדם מהר יותר.
צפינו בשדות הכותנה הלבנה ורוח חמימה ליטפה את לחיי. בדרך אכלנו פלח אבטיח ועצרנו פעם בודדת כדי לתת מי שתיה לבומבינו.
במעלה הגבעה ראינו מרחוק את יעד הנסיעה-הקיבוץ השכן.
ירדנו מצידה השני של הגבעה והתגלה לנו תמרור שציין-רכבת עם מחסום בהמשך…..המשכנו ברכיבה עד שהגענו למחסום הקדמי הפתוח אשר היה מונף כלפי מעלה. לפתע נשמעה אזעקה מפחידה ונדלקו פנסים אדומים מהבהבים-רעש של תיפוף מקלות ברזל בקע מהאזעקה,אשר התריעה על רכבת מתקרבת. המחסומים משני הכיוונים ירדו כלפי מטה ונסגרו. בומבינו נעצר בדיוק על פסי הרכבת-הוא קפא כגוש קרח ולא זז.
אנחנו נבהלנו,פנינו החווירו והתבוננו בפחד וחוסר תושיה במצבנו העגום.
צעקנו לבומבינו – דיו דיו ואריאל משך בחוזקה במושכות אך החמור עדיין עמד דום ולא זז. לפתע מרחוק נשמעה הרכבת. ציפור קטנה אשר עמדה על הפסים נמלטה אל על. נהג הרכבת לא הבחין בנעשה על הפסים והרכבת המשיכה להתקרב לקראתנו.
בן רגע התעשת אריאל,אשר הוציא מכיסו מקל מחודד ונעץ אותו באחורי החמור. בומבינו המופתע נער בכאב,זינק כקנגרו,רץ בשיא המהירות ועקף את המחסום הסגור שלפניו. הרכבת חלפה מאחורינו כעבור כמה שניות בודדות וניצלנו.
אל הקיבוץ השכן הגענו בריאים ושלמים והברווזים קיבלו בית חדש.
אני עדיין עובר בדרך זו ולא שוכח את המקרה. הנוף לא השתנה הרבה -לפעמים בשדות יש תירס או חיטה. מאז נבנה גשר קטן מעל לפסי הרכבת ואני ממשיך ברכב עם ילדיי ומספר להם מה קרה לאבא כאשר היה בגילם.

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה