הרכבת בעלת שלושת הקרונות

יותם ישב באוטו במושב האחורי והביט החוצה לעבר להקת הציפורים הגדולה שחלפה בשמיים האפורים. הוא חשב לעצמו שאלו בטח נודדות לעבר יבשת אפריקה כמו שהמורה לטבע ציין בשיעור טבע היום.
אביו של יותם נהג במכונית. הוא זמזם לעצמו מנגינה שיותם לא הכיר.
מה זה השיר הזה שאתה תמיד מזמזם ? שאל יותם את אביו. אה, שאלה מעולה השיב האב. זה שיר שאני אוהב במיוחד. הוא מזכיר לי תקופה מקסימה בחיי. השיר מספר על רכבת אחת בעלת שלושה קרונות.
רק שלושה קרונות ? שאל יותם. כן, זו לא הייתה רכבת נוסעים רגילה, זו הייתה רכבת שהובילה את צוות הקרקס וכל בעלי החיים הרבים שהשתתפו במופע.
קרקס ? היתמם יותם.
כן, לפני כארבעים שנה הייתה רכבת אחת מיוחדת במינה בעלת שלושה קרונות שהייתה נוסעת בין הערים השונות בארץ. קראנו לה רכבת הקרקס.
אני זוכר שהייתי הולך עם הוריי לקרקס כשהגיע לחיפה בכל שנה בחג החנוכה. זו הייתה התרגשות אדירה עבורי לראות את האוהל הענקי שהוקם, האורות, התלבושות והחיות המדהימות שהופיעו. במיוחד נהניתי לראות את חבורת הליצנים שהופיעו עם כלבים. איזו תקופה יפה זו הייתה . . . כל שנה היינו הולכים קבוע. חבל שזה נגמר.
אבל למה זה נגמר ? שאל יותם. לפני כעשר שנים הגיעו למסקנה כי רכבת הקרקס כבר ישנה מאוד והחליטו להשביתה. כלומר שהיא סיימה את תפקידה.
אבא, אבל למה לא קנו רכבת חדשה ? כנראה שבעלי הקרקס החליטו לסיים את ההופעה או שהמשיכו עם המופע מחוץ לארץ. אני לא כל כך יודע מה עלה בגורל המופע.
חבל. הוסיף יותם. נכון השיב האב.
ומה עם הרכבת ?
רכבת הקרקס שוכנת היום בעמק. היא הורדה מהפסים, שיפצו אותה והיא הפכה לחלק מפארק שעשועים לילדים. לידה הונח שלט שמספר את סיפורה. אם תרצה נוכל ללכת לבקר שם.
כן, התלהב יותם. אפשר לעלות עליה ? בוודאי. היא חלק ממתקני הפארק.
בעצם מה שעשו זה מחזור. נכון אבא ? כן, בהחלט. יפה יותם השיב האב.
במקום לזרוק את הרכבת למזבלה או שתפגע בנוף החליטו לשפץ אותה לשימוש נוסף. זה מאוד חשוב לקחת גרוטאות ולהשתמש בהן שוב.
כמו שעושים כסאות, נדנדות או אפילו עציצים מצמיגים של מכוניות, הוסיף יותם תוך שהוא ממשיך להתבונן בטיפות הגשם שהחלו להופיע על זגוגית חלון הרכב.

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה