הרכבת החטופה

מתי שיונתן היה בן 11 בנו רכבת מישראל עד יוון שהיא עברה בעוד כמה מדינות. אחרי כמה שנים שיונתן היה בן 17 סיימו את הרכבת יונתן אמר לשלושה חברים בואו נעשה חופשה ביוון.

אחרי שבוע שלושת החברים הסכימו לרעיון. כעבור כמה ימים הרכבת הגיעה לישראל הם התחילו לנסוע, פתאום הם ראו עץ נופל הרכבת עצרה בחריקה ואז הביאו משאית עם מנוף שהיא הזיזה את העץ. באותו הזמן יונתן ראה כדור של אקדח נופל מהכיס של אחד מהנוסעים. יונתן אמר לחברים והם הלכו לנהג, הם אמרו לו. והנהג אמר לו שהם דמיינו כי יש בדיקה ממש טובה מאנשים חשודים.

פתאום הם שמעו רעש של דלת וראו מישהוא מאיים עם אקדח על יונתן ועל החברים. החוטף אמר לנהג לעצור הנהג עצר ופתאום עוד חמש אנשים מפחידים באו. כל החוטפים התחילו לדבר וכל אחד הלך למקום אחר ברכבת. ואחד נשאר עם הנהג. החוטף אמר לו לנסוע לטורקיה.

יונתן הלך לשבת ולהירגע במקומו ואז הוא גילה שכל חוטף הלך לקרון אחד. הרכבת נעצרה בטורקיה אספו את כל הישראלים לחדר. וכל השאר המשיכו לנסוע שהם היו בחדר איש אחד אמר לא לדאוג ושצהל יודע על החטיפה. החוטפים אמרו לצה”ל שאם תוך שלושה ימים הם לא משחררים ערבים הם מפוצצים את היהודים. צה”ל התחיל להתאמן. יונתן השיג מידע שאמורים להלחם ועומדים לשלוח את סיירת מטכל, גולני וצנחנים.

אחרי יום וחצי יונתן הסתקל דרך החלון וראה אוטו של הנשיא של טורקיה ומאחורי היה ג’יפ של חיילים עם תותח. החוטפים ישבו בחדר קטן ודברו, ואז הם שמע ופיצוץ חזק וכל החוטפים נהרגו . ואז גילו שהג’יפים הם צה”ל. אמרו לכולם להתכופף אחרי שעתיים נהרגו לטורקיה 20 חיילים.

צה”ל התחיל להירגע ולנוח ואז הם שמעו צרור ארוך דרך החלון. צה”ל לא הבין מאיפה הצרור הגיע ופתאום שומעים רועי נפגע. חבר של רועי זיהה מאיפה החייל שיירה על רועי יירה. והתחיל לרות לכיוונו. החייל הטורכי נהרג. אחרי רבע שעה הם טסו לישראל.

הם נחתו בשלום יונתן וחברים קבעו שלא יוצאים הארץ. ויונתן חזר הביתה בשלום.

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה