הרכבת המוזהבת

ביום סתווי, יצאה ילדה ששמה יעל, לטיול בחורשה. החורשה שלה ושל חבריה הייתה בקצה השכונה. בעיניהם היא נראתה ממש כמו יער קסום, בתוכו המתינו להם הפתעות והרפתקאות. באותו בוקר מעונן, קבעה יעל להיפגש עם מתן, איתמר ואלמה, חבריה מכיתה ג/2. הם צעדו בשביל המוכר ושוב ראו שם שקיות של חטיפים וממתקים, שמטיילים השליכו ושכחו לאסוף. איתמר הרים כמה מהן ושאר החברים המשיכו וניקו את השביל. הם תמיד דאגו שהחורשה היפה תהיה נקייה.
לעץ העתיק, שצמח ליד השביל, היו המון “עיניים”. מתן אמר שהוא מביט עליהם ומשקיף על הסביבה כמו שומר יערות… יעל טיפסה עליו והביטה לעבר המסילה הישנה, אלמה אמרה: “מעניין מתי עברה על הפסים רכבת בפעם האחרונה”? חשבו הילדים:
“הלוואי שהייתה שוב עוברת רכבת, נוכל לעלות לקרונות ולשבת…
לטייל בסביבה, להביט אל הנוף, רכבת שתיסע אפילו עד אינסוף”…
פתאום צעקה יעל: “אני רואה רכבת על המסילה הישנה! באמת, אני רואה שם רכבת נוסעת”! כול החברים התלהבו, הם טיפסו על העץ וראו קטר כתום ושישה קרונות!
מתן צעק: “איזה יופי! אנחנו חייבים לראות אותה מקרוב”! הם רצו אל התחנה שבקצה החורשה, מזג האוויר התחיל להשתנות, היום הסתווי הביא אתו טפטופים נעימים של גשם…החברים חיכו לה בתחנה.
היא התקרבה במהירות, הם ראו את הקטר ובתוכו שני גמדים כתומים! פתאום קרה משהו מוזר: הגמדים זרקו לעברם רשת מוזהבת, שעטפה אותם בקורים והעבירו אותם לקרון הראשון… הילדים היו המומים! הם לא יכלו לזוז או להשמיע קול ולא החליטו אם זה הרגע לצעוק :”הצילו”…קול לא מוכר הרגיע אותם והזמין אותם לסיור ב-“רכבת המוזהבת”…
הם התרחקו מהתחנה ונבלעו במנהרה משונה, עטלפים ורודים עפו וכיבדו אותם בפירות דרך החלונות. הקורים המוזהבים נעלמו מגופם והם תפסו את הפירות, שהיו טעימים מאד. מצב רוחם השתפר. הרכבת התקדמה למעמקי מערה. משני צדיה היו ציורי קיר:
מצד אחד, היו גנים פורחים, יערות ובעלי חיים שמחים. בצד האחר היו עצים שרופים, ערמות אשפה, אנשים ובעלי חיים עצובים. החברים הבינו שגמדי הרכבת-המוזהבת ביקשו ללמד אותם משהו חשוב…
בתחנה עמדו שני גמדים ירוקים. הרכבת עצרה הגמדים הירוקים החליפו הגמדים הכתומים ונכנסו לקטר. הרכבת המוזהבת חזרה אל פני האדמה, אל התחנה שליד החורשה ועצרה. הילדים נופפו לגמדים לשלום והם חייכו אליהם בידידות. הילדים הבינו שזכו בטיול היפה, כי נהגו לשמור על הטבע ולנקות את שבילי החורשה… ועליהם להעביר את המסר החשוב לשאר הילדים והמבוגרים.
השמש החלה לשקוע והרכבת הקסומה נעלמה לתוך עננים אדמדמים ומוזהבים…

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה