הרכבת הראשונה בעולם

מזמן, לפני הרבה שנים, חי איש אחד ששמו נוח. נוח ידע שהמים יכסו את האדמה, והכול יהיה ים אחד גדול. הוא רצה להציל את המשפחה שלו – את אשתו, את שלושת בניו ואת שלוש כלותיו. הוא גם רצה להציל את בעלי החיים מכל המינים. אבל איך הוא יציל את כולם?
הוא בנה אונייה ענקית שתצוף על פני המים, וכולם ייכנסו לתוכה. האנייה הייתה כל כך גדולה, שהיה מספיק מקום בשביל כו…לם.
אבל מה יהיה עם החיות שגרות במקומות מאוד רחוקים? איך הן תגענה? הן גרות ביבשות אחרות. אם הן יזחלו או אפילו ירוצו מהר או יעופו, הן תתעייפנה, ולא יהיה להן מספיק כוח כדי להגיע לאונייה.
הקנגרו חיים באוסטרליה. הג’ירפות, הזברות, הפילים וההיפופוטמים חיים ביבשת אפריקה. הלמות חיות בדרום אמריקה, והפינגווינים החמודים, חיים רחוק רחוק על יד הקוטב הדרומי.
מה לעשות? נוח התייעץ עם המלאכים המומחים, ולאחר דיון ארוך יעצו לו לבנות רכבות. כולם התגייסו למשימה ובנו מסילה עד לאוסטרליה כדי להביא את הקנגרו. הניחו מסילה עד לאפריקה כדי להביא את הג’ירפות. אפילו בנו קרון ללא גג כדי שהג’ירפות יוכלו להוציא את הראש והצוואר הארוך. קרון אחד נבנה במיוחד לפילים עם רצפה עבה מברזל כדי שלא יישבר תחת המשקל הכבד.
הרכבות נצבעו וקושטו. הקטרים צפרו, והרכבות יצאו לדרך.
שלושת הבנים של נוח, שם חם ויפת, נהגו את הקטרים של הרכבות : שם הביא את הקנגרו מאוסטרליה, חם הסיע את הפילים, את הג’ירפות, את הזברות ואת ההיפופוטמים מאפריקה, ויפת הביא את הלמות מאמריקה הדרומית ואת הפינגווינים מהקוטב הדרומי.
הדולפינים והלווייתנים משכו את הרכבות על פני המים בימים ובאוקיינוסים.
למה אחת, שלא הייתה לה סבלנות, כל פעם שאלה :”למה הנסיעה כל כך מתארכת?” הג’ירף סיפר לכולם מה הוא רואה בדרך, וכל פעם הוא היה צריך להתכופף כשעברו מתחת לגשר. היפופוטם אחד נרדם, ולא הפסיק לנחור.
והפינגווינים החמודים, היה להם מאוד חם בקיץ, לכן הם קיבלו קרון עם מזגן.
בחוץ נשמעו רעמים. השמים השחורים הוארו בברקים. התחיל לרדת מבול. כולם מיהרו להיכנס לאוניה, חוץ מההיפופוטם שהיה צריך להעיר אותו.
כולם נכנסו לחדרים שלהם, והמתינו שהמבול ייפסק. גם שלוש הרכבות המתינו.
הסתיו עבר. גם החורף עבר, וסוף סוף הגיע האביב. נוח תקע בשופר. כולם שמחו והבינו שהמים ירדו, שהמבול נגמר, ואפשר לחזור הביתה בשלום עם הרכבות.
מאז ועד היום אנחנו משתמשים ברכבות. אנחנו נוסעים איתן למקומות רחוקים. רואים מראות יפים ופוגשים אנשים מעניינים. והכי כיף זה לנסוע ברכבת עם סבתא ולהתפנק.

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה