ליואבי יש רכבת בבטן

ליואבי יש רכבת בבטן.
הרכבת ארוכה מאוד, וצבעונית, יש לה עשרות קרונות ומאות גלגלים, ואין לה קטר. כלומר, יש לה קטר, אבל הוא מתחלף כל הזמן. הקטר הוא הקרון שמוביל את הרכבת, ולרכבת בבטן של יואבי יש המון קרונות וכולם רוצים להוביל.

כשהם מתארחים אצל אנשים זרים, למשל, ואמא מבקשת מיואבי שידקלם את השיר החדש שלמד בגן – מיד קופץ בבטן של יואבי קרון המבוכה ודורש להיות הקטר. והוא גם מקבל. ואז יואבי נצמד לשמלה של אמא ומסרב לדקלם, כי הוא אפילו לא מכיר את האנשים האלה ובכלל לא רוצה שהם ישמעו אותו.

כשבחוג ג’ודו המדריך מבקש מיואבי שידגים לכל הילדים את הגלגול המוצלח שלו, זה תורו של קרון הגאווה. הקרון מוביל את הרכבת בראווה לכל אורך הגוף של יואבי ומוודא שכולם מהללים אותו מכל הכיוונים.

והייתה את הפעם ההיא שיואבי נכנס לגן החדש ולא הכיר אף אחד. אבא חיבק אותו בכניסה והבטיח שהגננת נחמדה ושיהיו לו המון חברים חדשים. אז הגיע תורו של קרון החשש, אבל הוא לא הוביל את הרכבת לשומקום. הוא רק קפא במקום ולא הסכים לדבר או לשחק עם הקרונות האחרים. בסוף הוא הפשיר וליואבי היה פתאום כיף.

ולפעמים הקרונות רבים.
למשל כשעמית, אחיו הקטן, קיבל מסבא וסבתא במתנה אופניים חדשים, התפרץ קרון הקנאה ודרש להיות הקטר. שאר הקרונות ניסו להסביר לו שזה בכלל לא תורו, אבל קרון הקנאה סירב להקשיב ואמא גערה דווקא ביואבי. פתאום זעף ליואבי בבטן קרון הכעס, צעק שדווקא הוא הקטר והתחיל להשתולל ולדהור ולהכאיב ליואבי בגוף. אמא צעקה, ולפתע הופיע קרון העצב והדמעות שלו טפטפו בתוך הבטן של יואבי.
כל הקרונות רבו בקולי קולות מי יזכה להיות הקטר. ואז אמא חיבקה את יואבי, ועמית הסכים לחלוק איתו את האופניים, ולאט לאט הקרונות פינו את מקומם לקרון השמחה שהוביל את הרכבת ישר ללב. הוא הקרון הגדול והחזק ביותר, וכולם אוהבים אותו.
גם יואבי.
בעיקר יואבי.

לפעמים בלילה, אחרי שיואבי מספר לאמא את כל מה שקרה היום בגן ואבא מקריא לו סיפור ועמית כבר ישן וכל הבית שקט, לפעמים אז יואבי שומע את גלגלי הרכבת משקשקים לו בבטן:
צ’יקי-צ’יקי-צ’יקי-צ’יקי-צ’יקי-צ’יקי-צ’אק
הוא תוהה אם גם לאבא ולאמא יש רכבת בבטן, רק גדולה יותר, ואולי לעמית יש בבטן רכבת תינוקת? הוא גם חושב איזה קרון יוביל את הרכבת שלו מחר ולאן היא תיסע אצלו בגוף.
ואולי יופיע דווקא קרון שהוא מעולם לא פגש ויוביל את הרכבת למקומות חדשים?

ומה איתך? איזה קרון הוביל היום את הרכבת שלך?

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה