פושע על הרכבת

הסיפור שלנו מתחיל בשעה 12:00 בדיוק כאשר הרכבת יצאה לדרכה מהתחנה של תל אביב לכיוון כרמיאל. אבל יש דבר אחד שאף אחד לא שם לב אליו. פושע עלה על הרכבת עם תיק מלא בפצצות.

על אותה רכבת גם עלה ילד שובב בשם עידו, שאהב משחקי בלשים.

באמצע הנסיעה הוא לחש לאמו שהוא רואה איש מוזר שמחזיק תיק שיוצאים ממנו חוטים.

אמו ענתה לו: “למה אתה חושד באנשים? זה לא מנומס”.

15 דקות לאחר מכן הפושע הוציא פצצה מהתיק.

עידו, ששם עליו עין מיד שלף מסטיק מהכיס לעס אותו קצת זינק על הפושע והדביק את המסטיק לעינו. עידו ביקש מאמו שקית במבה בזמן שהפושע הלך בזיגזגים פתח אותה , זרק את הבמבונים על הפושע והנחית את השקית על ראשו.

הפושע נפל ועידו התארגן עם רובה נרף וחץ מיוחד שיצר ( זהו חץ המורכב ממסטיק ובתוכו חתיכת מתכת קטנה ומגנט). הפושע הוריד את שקית הבמבה מראשו וקם.

כשהוא קם עידו ירה עליו את החץ המיוחד והפושע נפל שוב.

עידו שלף יויו והיה מוכן בדיוק כאשר נעמד הפושע ועידו ליפף סביבו את היויו עד ששוב נפל.

בניסיונו האחרון של הפושע לעמוד הוא נסוג לאחור ומיד החליק על קליפת הבננה שעידו הניח שם קודם, נשכב עם גבו לרצפה עייף וחבול.

בשלב הזה כל יושבי הקרון ברחו לקרון השני וגם עידו ברח איתם, פתאום הופיע השומר של הרכבת ושאל “מה קרה ? ” עידו מיד סיפר את הסיפור ותאר איך נראה הפושע ואז שומר הרכבת הודיע בקשר לחבריו שיש פושע על הרכבת והם החליטו לרוץ ולתפוס אותו.

עידו שהיה ילד סקרן היה חייב ללכת בעקבותיהם , השומרים רדפו אחרי הפושע עד גג הרכבת ועידו בעקבותיהם. אבל הפושע הצליח להימלט מידי השומרים ועידו שלף מידו את רובה הנרף וירה לו בול במצח , הפושע עף לאחור והתרסק על הרצפה.

השומרים הגיעו בדיוק בשלב הזה תפסו את הפושע ועידו היה לגיבור היום.

למחרת עידו זומן לתחנת המשטרה והסביר את כל הסיפור לשוטרים. אך כאשר שאלו השוטרים מה עידו ירצה להיות כאשר יהיה גדול הוא ענה בביישנות “ליצן ברכבת”.

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה