רכבת לחלל

“אולי בכל זאת תבוא?” שירה אמרה לאבא שלה, לפני שעזבה את המכונית. “את כבר בת 11”, אבא של שירה אמר, “איך תהיי אסטרונאוטית ותטוסי בחללית אם לא תוכלי לנסוע לבד ברכבת?”
בתחנה, שירה ניגשה אל מכונת הכרטיסים. היא לחצה בדיוק איפה שכתוב חיפה בת-גלים, שם סבתא תחכה לה בשתיים וחמישים. אבל כשהושיטה את היד אל הכיס כדי להוציא את השטר שאבא נתן לה, היא לא מצאה דבר. כבר דמעות בגרון. תמיד לפני שהן יוצאות, שירה מדמיינת איש קטן שמוסיף להן מלח. אבל רגע לפני הדמעה הראשונה, שירה ראתה מרחוק פנים מוכרות- איציק השכן! שירה רצה אליו ותפסה את היד שלו חזק. איציק הלך אתה למכונה וקנה לה כרטיס. הוא ליווה אותה לרציף ואמר לה בהצלחה, בקול צרוד וגבוה. אמא אומרת שהוא נשמע כמו זמר אופרה ביום רע ושירה נזכרה בזה וצחקה, והאיש של המלח עכשיו הוסיף סוכר. הרכבת התחילה לנסוע. הכרוז אמר בקול נמוך: “התחנה הבאה, הרצליה”. שירה הניחה את הראש על החלון וצ’יק צ’ק נרדמה.
בחלומה, ממש כמו במציאות, שירה נסעה ברכבת לסבתא. “2 שניות להמראה”, אמר כרוז הרכבת שהקול שלו לא היה נמוך בכלל, אלא גבוה וצרוד כמו של איציק השכן. ואז הרכבת עזבה את המסילה ועלתה לשמיים. פתאום החלונות נפתחו, וכרוז הרכבת אמר: “נא לטעום את העננים!” שירה משכה חתיכה של ענן, בטעם של כרוב. “איכס!”. עכשיו כשההורים לא לידה, היא יכולה לצעוק מה שהיא רוצה, גם אם זה בזמן הארוחה. הענן השני גרם לשירה להסתחרר מרוב אושר, היה לו טעם של תות. הרכבת הגיעה לקצה השמיים. הכרוז אמר “היכונו לשיגור!” והרכבת חצתה את האטמוספירה. פתאום נהיה חשוך, קר, ושקט מאד. הרכבת הגיעה לחלל החיצון. “תחנה אחרונה, מאדים!”, שירה ירדה מהרכבת. מרחוק ראתה את כדור הארץ. פתאום, כל כך התגעגעה להורים שלה. האיש של המלח היה צריך להביא את המלחייה הגדולה, כי שירה בכתה ובכתה עד שהיא מילאה בדמעות שלה תעלה שלמה. בקצה התעלה חיכתה סירה. שירה עלתה לסירה, והבחינה שבקצה השני והמרוחק של התעלה מרחף לו כדור הארץ. היא חתרה וחתרה, עד ששמעה את כרוז הסירה אומר “התחנה הבאה, חיפה בת גלים”. איך חיפה? היא עוד אפילו לא בכדור הארץ. היא המשיכה לחתור עד שהרגישה מישהו נוגע בכתפה. שירה התעוררה.
“ילדה, קומי! שלא תפספסי את התחנה!”, אמרה האישה המבוגרת שישבה לידה ברכבת. שירה זינקה מהכיסא, וקפצה אל הרציף, ישר אל זרועותיה של סבתא. היא חיבקה אותה חזק, ואמרה, “סבתא, חיפה זה המקום הכי רחוק בכל העולם”.

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה