רכבת החלומות

היה זה ערב יום שבת, היום האחרון של החופש הגדול. דני שלא רצה לעלות לכיתה א’ כי מאוד לא אהב ספרים, ישב על הספה וראה טלוויזיה. השעה היתה 7:00 בערב. אבא של דני אמר לו שהוא ראה מספיק טלוויזיה היום וכיבה לו את הטלוויזיה. דני היה רגוע ושאל את אבא שלו למה כיבית לי את הטלוויזיה אבא? אבא של דני ענה לו כי ראית היום הרבה טלוויזיה וזה לא בריא. דני עדין היה רגוע ושאל מה אני עוד יכול לעשות? משעמם לי.

תקרא ספר אמר לו אבא והושיט לו ספר שעל הכריחה היה כתוב רכבת החלומות. דני כבר לא היה רגוע וצעק אבא זה היום האחרון של החופש מחר אני עולה לכיתה א’ ואני לא מתכוון לעשות לעצמי את היום האחרון של החופש גרוע, אמר דני והדליק בחזרה את הטלוויזיה. אבא של דני סגר את הטלוויזיה ואמר שאני הייתי קטן לא היו טלוויזיות. דני הסתכל על אבא שלו ואמר באמת? כן ענה אבא. דני שאל אז מה הייתם עושים כל היום? בבוקר היינו נפגשים כמוכם אבל במקום לחזור בצהריים הביתה ולראות טלוויזיה היינו קוראים ספרים. והספר הזה, אבא של דני הושיט את הספר ממקודם היה הספר האהוב עלי. לא אכפת לי אמר דני אבל בלב חשב דני שזה כנראה ספר מעניין.

דני סגר את הדלת של חדרו ונכנס למיטה. אבא של דני נכנס כעבור כמה דקות ואמר אני רק שם את הספר פה במקרה שתרצה לקרוא אותו והלך. דני חיכה שאבא שלו יתרחק ומיד קם מהמיטה ולקח את הספר. והתחיל לקרוא. הספר סיפר על רכבת שעוברת בין חדרים של ילדים ולוקחת כל ילד לקרון שהכי מתאים לאותו ילד. דני קרא על קרון שיש בו כדורגל ועל קרון אחר עם סוסי פוני ועל קרון שדני הרגיש שמתאים לו כי היום דני גילה שהוא אוהב לקרוא ספרים וזה מה שהיה בקרון. הוא נשאר כמה דקות בעמוד של הקרון עם הספרים ודמיין שהוא יושב שם וקורא אותם.

פתאום טוק טוק טוק דני קם מהר שם את הספר על השידה חזר למיטה וכיבה את האור ואמר יבוא. אבא נכנס לחדר ואמר דני השעה כבר 8:00 צריך ללכת לישון בסדר אמר דני. כשאבא יצא מהחדר דני הדליק את האור ולקח את הספר מהשידה. הרכבת המשיכה לכל מיני חדרים של ילדים ופתאום טוו טוו דני הרים את עיניו מהספר ולא האמין למראה עיניו הרכבת הגיעה לחדרו הוא קם מהמיטה והנהג שאל אותו לאיזה קרון אתה דני לא חשב פעמיים וענה לקרון של הספרים בחירה טובה אמר הנהג.

דלת גדולה נפתחה ודני נכנס פנימה. בדרך לקרון שלו ראה קרון של ריקוד וחשב זה קרון רק של בנות. כשהרכבת התחילה לנסוע דני לקח ספר על פילים וכשסיים אותו לקח ספר על ציפורים וכשדני בא לקחת ספר על ציפורים הוא שמע קום. הוא הסתכל בחלון הימני ולא ראה דבר. ואז עוד פעם קום דני הסתכל בחלון השמאלי ולא ראה דבר ואז כשפתח את עיניו ראה את אבא שלו אומר לו קום דני קם ושאל מה כל זה היה חלום? כן ענה לו אבא זה מה שמיוחד בספר הזה קצת קוראים לפני השינה וחולמים על הקרון שהכי היית רוצה להיות בו.

אבא שאל את דני דני מה תרצה בסנווי’ץ שוקולד או חמאת בוטנים. דני לא ענה ושאל את אבא שלו אבא לאיזה קרון אתה נכנסת שהיית קטן אבא של דני ענה לו בקרון של ריקודים. דני התפקע מצחוק וכשנרגע אמר אבא אני רוצה שוקולד. אבא של דני אמר רגע אולי עגבניה? אבא אמר דני אולי גיליתי שאני אוהב ספרים אבל לעולם אני לא אוכל עגבניות.

כשדני פתח את קופסת האוכל שלו בארוחת הבוקר חיכה לו סנדווי’ץ עם שוקולד כמו שביקש וליד היתה רכבת קטנה משוקולד חלב. דני אמר בליבו תודה אבא תודה.

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה