איור תחילה – תחרות כתיבה בעקבות איור

קול קורא לתחרות כתיבת טקסטים לילדים – איור תחילה: קודם איור, אחר כך הטקסט

בתאריך ה-5.11.2013 ייערך ב”מדיטק” חולון כנס “הפנקס” השני לספרות ילדים ונוער. כמו בשנה שעברה, תלווה את הכנס הפקת מהדורה מוגבלת של אסופה ייחודית לילדים, בה משתתפים יוצרים ותיקים וצעירים מתחום האיור והכתיבה.

הפעם החלטנו לשנות את חוקי המשחק ולהציב את האיור תחילה ואת הכותבים כיוצרים שמגיבים אליו – הן כמקור השראה כללי והן בהתייחסות ישירה. לטעמנו, ניסויים אמנותיים מסוג זה מקדמים את הספרות לילדים בכך שהם מותחים את הגבולות הקיימים.

באסופה יופיעו שניים עשר איורים ושניים עשר טקסטים (סיפורים קצרים או שירים) של יוצרים מוכשרים, בעלי סגנון מקורי. כמו בשנה שעברה – גם הפעם אנו מבקשים לתת במה לקהל הרחב ולגלות כישרונות חדשים. במסגרת זו אנו עורכים תחרות כתיבה סביב שניים מהאיורים (העשרה הנוספים צוותו מראש לכותבים על ידינו). הטקסטים יקראו על ידי מערכת “הפנקס” והנבחרים שבהם יועברו לשיפוט הקהל. שני הטקסטים הזוכים בתחרות יזכו להופיע באסופה החגיגית. כותבים שיצירתם התפרסמה באסופה בשנה שעברה לא יכולים להשתתף בתחרות הנוכחית.

אסופת השירים תחולק לבאי הכנס כחלק מכרטיס הכניסה, ואינה מיועדת למטרות רווח. היוזמה מתכתבת עם גישתנו לעודד יצירה מקורית איכותית לילדים, ולהציב את ספרות הילדים במקום הראוי לה; ודאי זו החדשה ולא רק הקנונית. מהלך זה ממשיך את הקו של “הפנקס” לחבר בין המדיה המקוונת לקהל, וליצור מתוך החיבור הזה יצירה אמנותית שיתופית.

אז מה בעצם צריך לעשות?

החל מהיום ועד ה-7.9.2013, הנכם/ן מוזמנים/ות לשלוח טקסט אחד לכל איור (סיפור קצר/שיר) שלא עולה על 500 מילה, לכתובת contact@ha-pinkas.co.il. יש לציין בכותרת המייל כי מדובר בטקסט לתחרות כתיבה ולכתוב את שמכם/ן. לאחר מכן, אנו נעלה את הטקסטים שנבחרו על ידינו להצבעת הקהל בכתב העת “הפנקס” ונקשר לטקסטים בפייסבוק, בעמוד המיוחד שנפתח לשם כך: https://www.facebook.com/illustrationfirst

בין התאריכים 8.9.2013 ועד ה-17.9.2013 הקהל יוכל להצביע פעם אחת בלבד לטקסט המועדף עליו או על-ידי LIKE לטקסט בפייסבוק או על-ידי ציון מפורש “אני מצביע לטקסט” כתגובה לטקסט שיפורסם באתר “הפנקס”. שני הטקסטים שיזכו למרב ההצבעות יופיעו באסופה.

למערכת “הפנקס” שמורה הזכות לבצע שינויים בתקנון.

בהצלחה!

שני האיורים המשתתפים בתחרות:

איור: יערה עשת. האיור נעשה במסגרת פרויקט אישי שנקרא חג השבוע.

איור: נדב וייסמן. האיור נעשה במסגרת סטודיו איור וטיפוגרפיה ב”בצלאל” בהנחייתה של אורית ברגמן.