5 איור

פרופיל אמן – יניב שמעוני

ראיון מילולי וויזואלי על תהליך יצירתו של המאייר, השפעותיו וטכניקות עבודתו

מרץ 22, 2013  

“הפנקס” גאה להציג פרופיל אמן של המאייר יניב שמעוני. שמעוני הוא בוגר “בצלאל” במסלול לתקשורת חזותית, ואייר את סדרות הספרים המצליחות של ינץ לוי, “הדוד אריה”; “הסיפור המושלם” של אלדד אילני (שתיהן בהוצאת כנרת זמורה ביתן) ו”החברים הסודיים של עמליה” מאת רינת פרימו (ידיעות אחרונות). לאחרונה ראתה אור מהדורה חדשה לספר “הקוסם מארץ עוץ” מאת פרנק ל’ באום עם איוריו (מחברות לספרות). יניב שמעוני הוא המאייר העשרים ושלושה בפרויקט “פרופיל אמן”, בו אנו מבקשים להעמיק את ההיכרות עם המאיירים המוכשרים של ספרי הילדים בארץ.

האם אתם מנויים שלנו?

התוכן בכתב-העת פתוח במלואו למנויים בלבד.

כתיבת תגובה

5 תגובות:

  1. אלדד אילני הגיב:

    אולי זה לא ממש פוליטיקלי קורקט להגיב על כתבה בה אתה מוזכר, אבל אני, מה איכפת לי אני. אז רק שתדעו שהחוויה לקבל את האיורים בשחור לבן, בזרם אטי, ואחר כך בצבע, כשאתה כבר גמרת את הפינג פונג הארוך (ולפעמים הלא פשוט) עם העורכת המוכשרת שלך (מיכל פז-קלפ), היא ממש חוצ-גופנית. וזה קורה בכל ספר מחדש. מדהים עד כמה החוויה הזאת היא ראשונית כל כך כל פעם. אתה הרי ישבת ושירבטת השד יודע מה. ואז ערכת. ושוב ערכת ושוב ושוב. והיית ימים שלמים עם סצינות ספציפיות, עד שממש הרגשת שאתה נמצא שם (יושב בין כריסטיאנו לאגרקסקו המתמקחים במרפסת של הארמון. שבוי עם הבולגרים האומללים ולומומבה המבוהל בכלא הרומני. כאלה סצינות). ולא אומרים כלום ליניב כשהוא מקבל את הטקסט. הוא פוגש את הטקסט (לפחות במקרה שלי) בלי שום פרשנות שלי. ואז, אחרי איזה חודשיים שלושה שהדברים מתבשלים אצלו בבטן, אתה מקבל את האיורים בשחור לבן וזה משהו מדהים. מעבר לשמחה הבלתי רגילה, יש לך הרגשה שהוא אשכרה היה שם, איתך, למרות שהרבה פעמים האיור בכלל לא דומה למקום בו אני הייתי כשכתבתי. וכל הדבר הזה הוא תהליך לידה. של הספר כמה חודשים ושל האיורים עוד כמה חודשים. בסוף הילד יוצא. והוא זך וחדש וטרי וכייפי. באמת חוויה מומלצת ביותר. זהו, עד כאן התשפכות אנטי פוליטיקלי קורקט שאני מסוגל לה. שבת שלום וחג שמייח

  2. ינץ לוי הגיב:

    שערו בנפשכם שאתם עובדים עם אדם מבריק, מוכשר, קשוב ומשוחח, נעים הליכות, שזיק של גאונות ניבט ממעשה ידיו… אני לשמחתי לא צריך לדמיין. 🙂 חג שמח!

  3. תמר לוריא הגיב:

    יניב- מדהים! האיורים שלך הם כמו סרט!

  4. […] ראיון ויזואלי עם יניב שמעוני המאייר, מאתר "הפנקס" כתב עת מקוון לספרות ותרבות לילדים. […]

כתיבת תגובה